به گزارش افکارنیوز،

عادل عبدالمهدی، نخست‌وزیر مکلف عراق به نادیه مراد، دختر فعال ایزدی به خاطر دستیابی به جایزه نوبل صلح تبریک گفت و تأکید کرد: بعد از مبارزه و رنجی که وی، دیگر ایزدی‌ها و بقیه مردم عراق کشیده‌اند این کمترین چیزی است که نادیه مراد می‌تواند به آن دست یابد. دیگران از او تقدیر کردند آیا ما نباید یاد بگیریم که چگونه از شهروندانمان به خاطر فداکاری‌هایشان تقدیر کنیم؟

هیئت عراق در سازمان ملل نیز به این فعال ایزدی تبریک گفت و تأکید کرد که وی به خاطر تلاش‌هایش برای پایان دادن به خشونت جنسی به عنوان سلاح جنگی به جایزه نوبل صلح دست یافت.

برهم صالح، رئیس‌جمهور عراق نیز ضمن تبریک به نادیه مراد تأکید کرد که دستیابی به این جایزه به خاطر مبارزه و پایداری عراقی‌ها در مقابله با تروریسم است.

محمد الحلبوسی، رئیس پارلمان عراق نیز ضمن تبریک به نادیه مراد گفت: مراد الگوی صبر و فداکاری و شجاعت و نماد مخالفت با ظلم و طغیان است.

وی تأکید کرد که باید برای مقابله با ظلم‌هایی که ایزدی‌ها در معرض آن قرار می‌گیرند اقدامی جدی انجام داد.

در همین راستا آروان اورتاک، رئیس شورای مرکزی ایزدی‌ها در آلمان اعلام کرد که همچنان 1000 زن در بازداشت داعش هستند و به بردگی جنسی گرفته می‌شوند.

وی گفت: لیاقت نادیه مراد خیلی بیشتر از جایزه نوبل صلح است چراکه وی در طول چهار سال گذشته بی‌وقفه تلاش می‌کرد تا جهان را از سرنوشت ایزدی‌ها و دیگر قربانیان داعش آگاه کند.