به گزارش افکارنیوز،

روزنامه نیویورک تایمز آمریکا نوشت «جمال خاشقجی»، روزنامه‌نگار سعودی منتقد محمد بن سلمان با دستور بالاترین سطح دفتر پادشاهی عربستان به قتل رسیده است.

نیویورک تایمز این خبر را به نقل از یک مقام ارشد ترکیه‌ای اعلام کرده است. به گفته وی، جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار مفقود سعودی با عملیاتی بسیار پیچیده و و شبیه فیلم‌های جنایی وحشت‌انگیز به قتل رسیده است.

این مقام ارشد ترکیه‌ای در این باره می‌افزاید: تیمی از عوامل سعودی طی عملیاتی بسیار پیچیده و سریع آقای خاشقجی را با استفاده از اره‌ای که برای همین منظور به همراه خود آورده بودند، در کنسولگری عربستان در استانبول تکه‌تکه کرده‌اند.

به نوشته نیویورک تایمز، گرچه دولت ترکیه هنوز دلایل و مستندات زیادی در خصوص نحوه قتل خاشقجی منتشر نکرده، این گفته که دفتر پادشاهی عربستان دستور ترور این روزنامه‌نگار را صادر کرده می‌تواند موجب افزایش تنش میان دو طرف مناقشه شود. هیچ کدام از این دو کشور نمی‌توانند برای رهایی خود از داستان گم‌شدن مرموز خاشقجی، طرف سومی را عامل این حادثه معرفی کنند، یا کار عوامل امنیتی خودسر سعودی بوده و یا در زمان بازجویی در سفارت درگیری ناخواسته‌ای رخ داده و جمال خاشقجی به قتل رسیده است.

جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سه‌شنبه گذشته پس از مراجعه به کنسولگری عربستان در استانبول ناپدید شد و برخی گزارش‌ها حاکی از پیدا شدن جسد مثله شده وی در یکی از خیابان‌های استانبول است.

مقامات ترکیه روز شنبه اعلام کردند همزمان با ورود خاشقجی به کنسولگری عربستان در استانبول، تیمی ۱۵ نفره وارد این ساختمان شده و ساعتی بعد این تیم کنسولگری را با هواپیمای شخصی به مقصد ریاض ترک کرده است و اکنون اعلام شده که چند مرد همزمان با ناپدید شدن خاشقجی جعبه‌هایی را از داخل ساختمان کنسولگری بیرون برده‌اند.

پس از این اظهارنظر مقامات دولتی ترکیه، بسیاری از نهاد‌های بین‌المللی و روزنامه‌نگاران جهان خواستار تحقیقات شفاف و بی‌طرفانه درباره ناپدیدشدن مشکوک جمال خاشقجی شدند.