به گزارش افکارنیوز،

یک نظریه پرداز آمریکایی تاکید کرد :عربستان به عنوان ظالم ترین و استبدادی ترین نظام در جهان عرب، مسئول ربایش و قتل جمال خاشقجی می باشد. 
استفان لندمن در گفت و گو با خبرنگار رسالت اظهار داشت :"در ماهیت جنایتکارانه و ظالمانه خاندان سعودی کمترین شک و شبهه ای وجود ندارد.این خاندان، کمترین نقدی را نسبت به خود تحمل نمی کند و نسبت به حقوق شهروندی نیز اساسا اعتقادی ندارد. در عرصه منطقه ای نیز عربستان سعودی در کنار اسرائیل و ایالات متحده آمریکا از اصلی ترین حامیان داعش و گروه‌های تروریستی ( و تکفیری) قرار دارد. "این نظریه پرداز آمریکایی در خصوص ارتباطات موجود میان واشنگتن و ریاض تاکید کرد :"میان ایالات متحده آمریکا و عربستان سعودی ارتباطات نزدیکی وجود دارد. مطابق این ارتباطات، بسیاری از جنایاتی که توسط ریاض صورت می گیرد ، توسط ایالات متحده لاپوشانی می شود و نسبت به این جنایات نیز واکنشی صورت نمی گیرد. همان گونه که مشاهده می کنیم، حقوق شهروندی در عربستان به کرات نقض می شود و مردم حتی از دستیابی به ابتدایی ترین حقوق علمی و بهداشتی و عمومی خود محروم هستند اما در این خصوص اعتراضی از سوی ایالات متحده آمریکا صورت نمی گیرد."لندمن با اشاره به جنگ یمن تصریح کرد :"آنچه امروز در جنگ یمن می گذرد، نشان دهنده همین ارتباط است. عربستان سعودی با حمایت و 
طرح ریزی ایالات متحده آمریکا به یمن حمله کرده و هزاران نفر را کشته و میلیون‌ها نفر را آواره ساخته است. هم اکنون یمنی ها با خطرات ناشی از قحطی دست و پنجه نرم می کنند و چنانچه قبلا نیز هشدار داده شده است، ممکن دارد صدها هزار نفر بر اثر این قطحی و وضعیت وحشتناک، جان خود را از دست بدهند."