به گزارش افکارنیوز،

نانسی پلوسی، رهبر اقلیت دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا گفت: دونالد ترامپ تنها به دنبال پول بدست آمده از توافق‌های تسلیحاتی با عربستان است و توجهی به ارزش‌های آمریکا ندارد.

پلوسی افزود: تا آنجایی که به این دولت مربوط می‌شود رئیس جمهور بسیار شفاف اعلام کرده است که به دنبال پول است. این به معنای آن است که اگر ما یک توافق خوب تجاری با عربستان سعودی داریم نباید هیچ نگرانی درباره اینکه آنها خبرنگاران را و به خصوص آنهایی را که برای یک روزنامه آمریکایی کار می‌کنند، بکشند، داشته باشیم. به نظرم سخنان رئیس جمهور هیچ انعکاسی از ارزش‌های ما را به همراه نداشت. او تنها به روشی اغراق‌آمیز درباره توافق های تسلیحاتی صحبت کرد. من معتقدم که او به طور خیلی شفاف اعلام کرد که تنها به دنبال پول است. 

وی ادامه داد: ما و عربستان سعودی مدت‌های مدیدی هم پیمان بوده‌ایم اما این به معنای آن نیست که ما باید به خاطر این روابط قانون اساسی آمریکا را تضعیف کنیم. محترمانه من معتقدم و این سخن را به خاطر اینکه در حضور خبرنگاران هستم نمی‌زنم بلکه می‌گویم که من به آزادی رسانه ها به عنوان تضمینی برای دموکراسی‌مان اعتقاد دارم. تا زمانی که افراد می توانند درباره این موضوع بنویسند آنها همچنین باید این آزادی را در اختیار داشته باشند که در این رابطه هم سخن بگویند. این قدرت دموکراسی است. واقعیت این است که این خبرنگار برای یک رسانه آمریکایی کار می کرده است اما رئیس جمهور همه چیز را رد می کند و می‌گوید شما تا زمانی که گناهتان ثابت نشده است، آزاد هستید. رئیس جمهور هم اکنون مسئول است و باید خواهان مدارک و تحقیقات درباره آنچه که روی داده، شود. او باید این کار را انجام دهد.کنگره روی این موضوع تاکید دارد که او باید این کار را انجام دهد.اجازه بدهید که ببینیم چه روی خواهد داد و او چه کاری انجام می دهد.

سخنان ترامپ همچنان در دفاع از سعودی‌ها است. اقدامات سعودی ها ترامپ را در وضعیت مبهمی با متحدان کلیدی خود و برخی از رهبران جمهوری خواه که اقدام عربستان را محکوم کرده‌اند، قرار داده است. با این وجود ترامپ به نظر می رسد همچنان موافق مقاومت دربرابر فشارهای ناشی از این موضوع باشد و حامی انکار سعودی ها در دست داشتن در موضوع قتل خاشقجی و خواهان تحقیقات است.