به گزارش افکارنیوز،

«استیو منوشین» وزیر خزانه‌داری آمریکا با بیان اینکه «هنوز زود است درباره وضع تحریم علیه عربستان صحبت کنیم» توضیحات حکومت سعودی درباره قتل خاشقچی را ناکافی دانست.

به گزارش شبکه المیادین، او گفت که به عنوان گام ابتدایی این توضیحات خوب بوده است.

منوشین همچنین بار دیگر تأکید کرد که در کنفرانس سرمایه‌گذاری عربستان موسوم به «داووس صحرا» در ریاض، شرکت نخواهد کرد.

منوشین سه روز پیش در صفحه توییتر خود نوشت: «همین الان با "دونالد ترامپ" [رئیس‌جمهور آمریکا] و "مایک پامپئو" [وزیر خارجه آمریکا] دیدار کردم و تصمیم گرفتیم که من در کنفرانس "ابتکار سرمایه‌گذاری آینده" در عربستان سعودی شرکت نکنم.»

در همین راستا «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا که در اولین واکنش به روایت ریاض درباره قتل جمال خاشقچی این روایت را قابل باور خوانده و از آن حمایت کرده بود، امروز در مصاحبه با روزنامه «واشنگتن پست» به شدت از توضیحات عربستان سعودی درباره قتل این روزنامه‌نگار انتقاد کرد و گفت: «مشخص است که درباره این پرونده، فریبکاری و دروغ وجود داشته است».

انتقادات وزیر خزانه‌داری و رئیس‌جمهور آمریکا از توضیحات حکومت سعودی درباره قتل خاشقچی، اما با این جمله که «سعودی متحد عالی ما است» رنگ می‌بازد. ترامپ تقریبا در تمامی مصاحبه‌ها و سخنان خود در خصوص قتل این روزنامه‌نگار، بر اتحاد قوی واشنگتن و ریاض و خرید 110 میلیارد دلاری سلاح از آمریکا تأکید کرده است.