به گزارش افکارنیوز،

هزاران مهاجر از اتباع هندوراس روز یکشنبه راهپیمایی خود از شهر سیوداد هیدالگو در جنوب مکزیک را به سمت آمریکا از سر گرفتند.

مقامات مکزیکی روز پنجشنبه موفق شدند این " کاروان " متشکل از بیش از ۴۰۰۰ نفر را بر روی یک پل مرزی مسدود کنند. اما شمار بسیاری از مهاجران به طور غیرقانونی از طریق رودی که مکزیک را از گواتمالا جدا می‌کند وارد مکزیک شدند.

یکی از این مهاجران که ۲۱ سال دارد و به همراه زن و نوزاد خود به رغم جراحت‌هایی که به دلیل راهپیمایی در پایش وجود دارد به

راهپیمایی ادامه می‌دهد گفت: «پس از همه کار‌هایی که ما انجام داده ایم و از رود گذر کرده ایم هیچ کس نمی‌تواند ما را متوقف کند.»

یک کشاورز هندوراسی که در این کاروان است گفت: «ما خسته ایم، اما خوشحالیم. ما متحد و قدرتمندیم.»

وی می‌گوید پس از آنکه گروه‌های تبهکار با تهدید از او پول گرفته اند کشورش را ترک کرده است.

این کاروان هفته گذشته از سن پدرو سولا در شمال هندوراس حرکت کرد. یکشنبه صبح تقریبا یکهزار مهاجر که در بین آن‌ها زنان و مردان نیز هستند همچنان در پل مرزی نگهداشته شدند. این کاروان قصد دارد بتواند به طور قانونی وارد مکزیک شود.

روز گذشته مقامات مکزیک مرز را به روی زنان و کودکان باز کردند. آن‌ها سپس به شهر تاپاچولا در ۴۰ کیلومتری سیوداد هیدالگو در مکزیک پناه آوردند.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز شنبه از مقامات مکزیکی به علت تلاش‌هایی که برای مسدود کردن این کاروان انجام دادند تشکر کرد.

انریکه پنیا نیتو رئیس جمهور مکزیک جمعه شب در پیامی ویدیویی اعلام کرده بود «مکزیک اجازه ورود غیرقانونی به خاک خود را نمی‌دهد.»