به گزارش افکارنیوز،

 پاتریک شاناهان، معاون وزیر دفاع آمریکا جمعه تاکید کرد دستورالعمل کاهش ۴.۵ درصدی تا به الان در سال جاری پنتاگون را وادار کرده است تا عملا دو بودجه جداگانه برای سال مالی ۲۰۲۰ که از اکتبر آتی آغاز می‌شود، ایجاد کند.

معاون رئیس پنتاگون در انجمن خبرنگاران و سردبیران نظامی گفت: بنابراین قرار نیست ما تمام آن طراحی را ملغی کنیم، بلکه دو بودجه ارائه می‌کنیم. ما همزمان دو بودجه ارائه می‌کنیم اما رئیس پنتاگون درک صحیحی از تعادل واقعی به دست خواهد آورد و ما باز خواهیم گشت و همانطور که رئیس‌جمهوری گفته عمل خواهیم کرد و به او یک بودجه ۷۰۰ میلیارد دلاری می‌دهیم و بعد همگی تصمیم‌ می‌گیریم که چگونه با آن کنار بیاییم.

پنتاگون در حال حاضر برای ارائه دو بودجه به دفتر مدیریت و بودجه آماده می‌شود که باید پیش از تقدیم به کنگره در ماه فوریه تکمیل شود. به گفته معاون وزارت دفاع آمریکا، مدیر دفتر مدیریت و بودجه از او خواسته است تا مطابق نظر ترامپ عمل کند.

این بودجه ۷۰۰ میلیارد دلاری ۱۶ میلیارد دلار کمتر از بودجه‌ای خواهد بود که سال مالی ۲۰۱۹ به حوزه نظامی اختصاص یافت. کنگره ماه اوت کار روی بودجه ۷۱۶ میلیارد دلاری سال ۲۰۱۹ را به پایان رساند. ترامپ به دنبال کاهش هزینه‌های فدرال است. طبق گزارش وزارت خزانه‌داری آمریکا بدهی ملی آمریکا ۱۷ درصد رشد نشان می‌دهد که با افزایش بودجه‌های دولتی و کاهش مالیات‌ها به وجود آمده است. ترامپ از آژانس‌های فدرال درخواست کرده است تا سال مالی ۲۰۲۰ پنج درصد از بودجه خود را کاهش دهند.