به گزارش افکارنیوز،

در حمله گروه وهابی صهیونیستی داعش به شهر الفقهاء در جنوب لیبی ۴ نفر کشته شدند.

افراد مسلح وابسته به داعش روز دوشنبه به مرکز پلیس در شهر الفقهاء در جنوب لیبی حمله کردند و شماری از نیرو‌های پلیس را ربودند.

روزنامه المرصد لیبی به نقل از منابعی امنیتی اعلام کرد شهر الفقهاء مورد حمله افراد مسلح یک گروه تندرو قرار گرفته است.

این منابع تاکید کردند: «مرکز پلیس منطقه الفقهاء نیمه شب یکشنبه مورد حمله افراد مسلحی که گمان می‌رود وابسته به داعش بودند قرار گرفت. این افراد که صورت خود را پوشانده بودند از مناطق بیابانی به این مرکز پلیس که زیر نظر دولت موقت فعالیت می‌کند حمله کردند و نیرو‌های آن را که هنوز تعداد آن‌ها مشخص نشده است به مکان نامشخصی منتقل کردند.»

این منابع اضافه کردند: «این افراد مسلح برای پیدا کردن نیرو‌های نظامی یا نیرو‌های امنیتی به منظور ربودن آن‌ها به برخی منازل مسکونی یورش بردند و اطلاعات اولیه نشان می‌دهد آن‌ها اعضای داعش بودند. نیرو‌های نظامی برای کنترل اوضاع در منطقه به این منطقه اعزام شده اند.»

این حمله پس از آن صورت می‌گیرد که هفته گذشته ارتش لیبی یکی از سرکرده‌های داعش به نام جمعه القرقعی را نزدیک همین منطقه بازداشت کرده بود.

شهر الفق‌ها یک منطقه دور افتاده در جنوب منطقه الجفره در جنوب لیبی است.

شورای شهر الجفره در جنوب لیبی با تایید این حمله تروریست‌ها داعش اعلام کرد اوضاع در منطقه الفقهاء بسیار فاجعه بار است.

این منبع افزود تروریست‌های داعش ساعاتی پیش به منطقه الفقهاء حمله کردند و شماری از جوانان منطقه را ربودند و پس از آن به مرکز پلیس یورش بردند و شماری از نیرو‌های پلیس را نیز با خود بردند.

شورای شهر الجفره در بیانیه‌ای اعلام کرد: «شهردار الفقهاء تاکید کرده است اوضاع در منطقه فاجعه بار است و درگیری‌ها به شدت ادامه دارد. وی دخالت فوری برای نجات منطقه الفقهاء را برابر حمله داعش خواستار شد.»

این شورا افزود در این حمله ۴ نفر از جمله فرزند بخشدار منطقه الفقهاء کشته شده اند.

در بیانیه این شورا آمده است: «۲۵ دستگاه خودرو افراد مسلح پس از این حمله که وحشت ساکنان و به آتش کشیدن برخی خانه‌ها و ربودن برخی جوانان را به دنبال داشت از منطقه الفقهاء خارج شدند.»