به گزارش افکارنیوز،

شش مهاجر هندوراسی شکایتی را علیه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، جف سشنز، دادستان کل این کشور و دیگر شخصیت‌های مهم آمریکا تنظیم و اقدامات ضدمهاجرتی دولت این کشور را کاملا «خلاف قانون اساسی» توصیف کردند.

در متن این شکایت‌نامه که روز پنجشنبه در دادگاه منطقه‌ای واشنگتن تنظیم شد، نوشته شده بود: دولت ترامپ همچنان به سوء استفاده از قانون اساسی کشور برای مقابله با حق قانونی مردم آمریکای مرکزی که می توانند در آمریکا درخواست پناهندگی دهند، ادامه می دهد.

این شش مهاجر هندوراسی از دادگاه فدرال آمریکا درخواست کردند برای پایان دادن به این جدال ایجاد شده بر سر مهاجران، تعدادی از سیاست های اخیر دونالد ترامپ را مغایر با قوانین اساسی کشور اعلام کند.

بنابر اعلام «جان شورمن»، وکیل مدافع مهاجران در آمریکا، برخی از سیاست های دونالد ترامپ بندهایی از متمم پنجم قانون اساسی را نقض می کند. بنابر اعلام پی بی اس، حتی مهاجران غیرقانونی هم بر اساس قانون اساسی آمریکا این حق را دارند که در این کشور درخواست پناهندگی دهند.

در آستانه برگزاری انتخابات میان دوره‌ای کنگره آمریکا در تاریخ 6 نوامبر، دونالد ترامپ موضعی سرسختانه در قبال مسائل مهاجرتی و بخصوص هجوم کاروان مهاجران آمریکای مرکزی به آمریکا در پیش گرفته است. وی این کاروان مهاجران را که از طریق مکزیک به سمت آمریکا حرکت کرده‌اند، اراذل و اوباش خوانده و حتی روز چهارشنبه اعلام کرده بود که 15000 سرباز آمریکایی را برای مقابله با ورود آنها به کشور در مرز مکزیک مستقر خواهد کرد.

رئیس جمهور آمریکا از زمان ورود به رقابت‌های انتخاباتی اعلام کرده بود به هر طریقی از ورود مهاجران به این کشور جلوگیری خواهد کرد. وی پیشتر هم با استفاده از سیاست «تحمل صفر» تعداد زیادی از کودکان مهاجر را از خانواده هایشان جدا کرده بود که به دنبال گسترش اعتراضات از این سیاست ضدمهاجرتی مجبور به متوقف کردن آن شد.