به گزارش افکارنیوز،

پایگاه اینترنتی روزنامه رای الیوم در گزارشی نوشت: هر کس بخواهد بفهمد در ذهن رهبری سیاسی عربستان سعودی چه می‌گذرد نیازی نیست کاری انجام دهد، جز اینکه به خطبه‌های نماز جمعه مسجد الحرام گوش کند، زیرا همه چیز مثل روز روشن است.

اخبار بین الملل - تا چندی قبل عبدالرحمن السدیس، مشهورترین روحانی سعودی پشت تریبون مسجدالحرام مهمترین تریبون در کشورهای اسلامی قرار می‌گرفت و برای محمد بن سلمان دعا می‌کرد، وی را می‌ستود و وی را جوانی نوگرا می نامید. پس از آن شیخ ماهر المعیقلی می‌آمد و برای بن سلمان دعا می‌کرد که موفق و استوار باشد. اما روز گذشته شیخ فیصل غزاوی برخلاف رویه معمول همه خطبای جمعه مسجد الحرام رفتار کرد و برای ولیعهد دعا نکرد. غزاوی فقط برای پادشاه دعا کرد و گفت: پروردگارا ولی‌امر ما را موفق گردان به آنچه دوست داری و به آن رضایت داری و در پیشانی‌اش نیکوکاری و تقوا قرار بده.

اکنون پرسش این است که:  آیا می توان بازگشت شاهزاده احمد بن عبد العزیز به عربستان سعودی را یکی از نشانه های این سناریوی جنجالی دانست؟

آیا آمریکا و غرب پس از آنکه کاسه صبر جهان از سیاست آهن و آتش بن سلمان لبریز شده است با این موضوع موافقت کرده‌اند؟

پیش از این فیصل غزاوی، امام جمعه و خطیب مسجد الحرام گفت یکی از نشانه‌های نبوت پیامبر (ص) این بود که خبر داده بود در آخرالزمان مفاهیم تغییر می‌کند و اصول مختل می‌شود. غزاوی خطبه‌اش را با دعا برای ملک سلمان و مرزداران یعنی نگهبانان مرزها به پایان رساند.