به گزارش افکارنیوز،

ماریا زاخارووا، سخنگوی رسمی وزارت خارجه روسیه امروز (پنج‌شنبه) در کنفرانس مطبوعاتی خود اعلام کرد: به رغم پیشرفت‌های عملی در ایجاد منطقه عاری از سلاح در مرزهای ادلب سوریه سخن گفتن درخصوص تکمیل ایجاد این منطقه هنوز زود است، زیرا تروریست‌ها از جمله جبهه "النصره" و هم‌پیمانان آن مانع‌تراشی می‌کنند و روزانه اقدامات تحریک‌آمیزی انجام می‌دهند.

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که جبهه النصره و دیگر تروریست‌های باقی مانده در استان ادلب سوریه تلاش دارند که اجرای توافقنامه مناطق عاری از سلاح را ناکام بگذارند.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که تروریست‌های النصره و تروریست‌های وابسته به سازمان "القاعده" از تلاش‌های خود برای ناکام گذاشتن اجرای تفاهمنامه‌ای که در ۱۷ سپتامبر میان روسیه و ترکیه در سوچی امضا شد، دست بر نمی‌دارند.

وی همچنین تصریح کرد: گروه‌های مسلح به هدف قرار دادن نیروهای دولتی سوری در جنوب استان "ادلب" و شمال غرب استان "حماة" ادامه می‌دهند.

زاخارووا اظهار داشت: واقعیت ویرانه شهر رقه سوریه که ائتلاف ضد داعش آن را در جریان پس گرفتنش از داعش ویرانه کرد با تصویر خوشبینانه‌ای که سازمان‌های غیردولتی غربی ترسیم می‌کنند تفاوت دارد و هیچ بازسازی در این شهر آغاز نشده است.

زاخارووا اظهار داشت: مسکو از تحقیقات شفاف و فراگیر درباره گزارش سازمان ملل در زمینه جرایم دسته جمعی داعش علیه غیرنظامیان در عراق حمایت می‌کند.

وی گفت: ما با توصیف سازمان ملل از اقدامات داعش و اینکه در حد جرایم جنگی و ضد بشری است، موافق هستیم و بر لزوم تحویل تمام مجریان این جنایت‌ها به عدالت تاکید داریم.

وی تصریح کرد: روسیه از آمریکا می‌خواهد قانون ویژه خود درباره سلاح‌های شیمیایی‌اش را اجرا کند زیرا واشنگتن هنوز زرادخانه‌های شیمیایی خود را منهدم نکرده است.