به گزارش افکارنیوز،

'آندره کیم' رییس مرکز ماموریت های کره در سازمان سیا اواخر هفته گذشته به صورت محرمانه راهی کره جنوبی شد و سپس با شماری از مقام های دو کره دیدار و گفت و گو کرد.

این گزارش به نقل از منابع مطلع که به دلیل حساسیت مساله به نام آنها اشاره نشده آورده است دیدار مقام ارشد سازمان سیا با شماری از مسئولان دو کره در منطقه مرزی پانمونجوم انجام شده است.

این منابع افزوده اند با بالا گرفتن تنش ها میان کره شمالی و آمریکا و به دلیل لغو دیدار اخیر 'مایک پمپئو' وزیر خارجه آمریکا با 'کیم یونگ چول' مشاور ارشد رهبر کره شمالی، این مقام سیا به کره جنوبی سفر کرده و کوشیده است تا اختلافات میان طرفین را کاهش دهد.

کره شمالی بارها از آمریکا خواسته است تا ضمن ارایه تضمین های امنیتی و لغو تحریم ها علیه این کشور رسما اعلام کند دوران شبه جنگی پس از جنگ کره در سال 1953 میلادی پایان یافته ولی واشنگتن تاکنون به این خواسته ها پاسخ مثبت نداده است.

از این مقام سازمان سیا که روز پنجشنبه برای سفری چهار روزه به کره جنوبی سفر کرد، به عنوان یک مهره کلیدی یاد می شود که اطلاعات بسیاری از مسایل میان آمریکا و کره شمالی دارد و از کسانی است که باعث شد تا سران دو کشور در ماه ژوئن امسال در سنگاپور ملاقات کنند.

گزارش یونهاپ حاکی است به رغم پیشرفت نکردن در زمینه خلع سلاح اتمی شبه جزیره کره، آمریکا در تلاش است تا زمینه را برای دیدار سران دو کشور برای دومین بار آماده کند.