به گزارش افکارنیوز،

«ولید جنبلاط» رئیس حزب «التقدمی الاشتراکی» لبنان وابسته به جریان سیاسی «14 مارس» (نزدیک به عربستان سعودی) در صفحه توئیتر خود به دفاع از موضع سران سعودی در پرونده قتل «جمال خاشقچی» روزنامه‌نگار منتقد پرداخت.

جنبلاط در توئیتی نوشت: اقرار سعودی از زبان وزیر خارجه‌اش «عادل الجبیر» به کشته شدن خاشقچی در کنسولگری این کشور در استانبول و تأکید بر ضرورت محاکمه جنایتکاران (عاملان این قتل) باید مانعی در برابر انواع تحلیلات و تأویلات انجام‌شده از باب باجخواهی باشد، تحلیلاتی که در راستای منافع ضدونقیض کشورهای مختلف صورت می‌گیرد.

این دفاع جنبلاط از محمد بن سلمان و پدرش به مذاق کاربران لبنانی خوش نیامد. برخی کاربران به این توئیت جنبلاط اعتراض کردند.

کابری به نام «محمد سرور» نوشت، «بله طبق این صحبت شما... عادل الجبیر، زبان بیان حق است و آنها دخالتی در کشته شدن خاشقچی ندارند... ولید تا زمان مرگت برده آنها باقی خواهی ماند».

کاربر دیگری به نام «Elie Assouad» نوشته: ولید بیک، قانون بین‌المللی به اعتراف انجام شده رسیدگی می‌کند... عربستان سعودی را در موقعیتی بسیار سخت قرار داده و (در واقع) در دام پهن شده افتاده است... ترامب می‌دانست چه می‌گوید زمانی که عربستان را گاو شیرده خواند. یک سوال: آیا برایش (عربستان سعودی) برقراری روابط متقابل با ایران آسانتر نبود؟ این فقط یک سوال است.

فرد دیگری با نام کاربری « afifhamam نوشته: اگر خجالت نمی‌کشی هر چه می‌خواهی بگو تا منافع تو با سعودی دچار تناقض نشود.

خاشقچی ۵۹ ساله سه‌شنبه (دهم مهر – دوم اکتبر) برای امور ازدواج خود به کنسولگری عربستان سعودی در استانبول مراجعه کرد اما هیچ وقت از آن بیرون نیامد. سه روز بعد ترکیه از کشته شدن او خبر داد اما ریاض اطلاع از سرنوشت او را تا سه هفته انکار کرد.

سرانجام دادستانی عربستان سعودی پس از انتشار قطره‌ای ادله توسط ترکیه مجبور شد اعتراف کند خاشقچی در کنسولگری سعودی کشته و تکه تکه شده است. تحقیقات ترکیه در این خصوص هنوز ادامه دارد.