به گزارش افکارنیوز،

مایکل هایدن، رئیس سابق سازمان سیا (آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا) اوایل این هفته دچار سکته مغزی شد و به بیمارستان انتقال یافت.

خانواده هایدن اعلام کردند وی پس از انتقال به بیمارستان تحت مراقبت‌های ویژه پزشکی قرار گرفت و پزشکان سعی در بهبود شرایط او پس از سکته مغزی داشتند. خانواده رئیس سابق سازمان سیا از ارائه اطلاعات بیشتر درباره وضعیت سلامت او خودداری کردند.

جینا هاسپل، رئیس فعلی سازمان اطلاعاتی آمریکا در واکنش به گزارشهای مربوط به بستری شدن رئیس سابق سازمان سیا برای هایدن آرزوی بهبود فوری کرد.

با این حال دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا که همواره از سوی هایدن مورد انتقاد قرار می‌گرفت همچنان از اظهارنظر در این باره خودداری می‌کند.

هایدن 73 ساله که ژنرال چهار ستاره نیروی هوایی آمریکا است در دوران دولت جرج دبلیو بوش و نیز در دولت باراک اوباما، روسای جمهور سابق آمریکا در فاصله سالهای 2006 تا اوایل سال 2009 ریاست سازمان سیا را برعهده داشت.

او از منتقدان جدی دولت ترامپ و اوباما بوده است. در سال 2014 او باراک اوباما را به دلیل وابستگی به حملات هوایی برای مبارزه با گروه تروریستی داعش مورد انتقاد قرار داد. مقام سابق سازمان سیا همچنین در سال 2016 و در جریان مبارزات انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرد کاندید وقت ریاست جمهوری، ترامپ، نمایانگر خطری روشن و موجود است.

هایدن اخیرا نیز در صفحه توئیتر خود درباره سخنرانی امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه در مراسم صدمین سالگرد پایان جنگ جهانی اول در پاریس نوشت که سخنان مکرون خطاب به ترامپ بیان شد. رئیس جمهور فرانسه در این سخنرانی روند ناسیونالیسم را در سیاست‌ها محکوم کرد و این درست یک ماه پس از آن بود که ترامپ در سخنرانی ماه اکتبر خود در هوستون خود را فردی ناسیونالیست نامیده بود.