به گزارش افکارنیوز،

کریم علیوی، نماینده پارلمان عراق، از طرح خطرناک آمریکا برای هدف قرار دادن پایگاه‌های حشدالشعبی پرده برداشت و از نخست وزیر خواست در برابر این گونه طرح‌ها بایستد.

او با انتشار بیانیه‌ای، گفت: «نیرو‌های آمریکایی تحقیقات را درباره پایگاه‌های حشدالشعبی در بغداد که در حوزه فرماندهی لشکر اول پلیس فدرال واقع شده است، آغاز کردند.»

این نماینده افزود: «تصمیمی برای به دست آوردن مختصات همه پایگاه‌های حشدالشعبی در بغداد و استان‌ها وجود دارد. اتفاق‌هایی که روی می‌دهد، زنگ خطر را درباره تلاش بیهوده آمریکا و آغاز طرح حساب شده آن برای هدف قرار دادن حشدالشعبی به صدا درمی آورد.» 

علیوی از نخست وزیر عراق خواست «در برابر این گونه طرح‌ها بایستد و افرادی را که با آن‌ها در شناسایی پایگاه‌های حشدالشعبی همکاری می‌کنند، بازخواست کند.»

شماری از فرماندهان بسیج مردمی پنجشنبه اعلام کردند بین بخشی از نیرو‌های حشدالشعبی و نیرو‌های آمریکایی که نزدیک مرز‌های عراق و سوریه مستقر هستند، تنش‌هایی ایجاد شد. فرماندهان افزودند این قضیه پس از آن روی داد که نیرو‌های حشدالشعبی در یک پایگاه نظامی هوایی متروکه به نام پایگاه (اچ ۳) مستقر شدند؛ پایگاهی که حشدالشعبی نام «شهید ابو رضا البلداوی» را بر آن نهاد و نیرو‌های آمریکایی برای در اختیار گرفتن آن تلاش می‌کنند.