به گزارش افکارنیوز،

طبق نتایج یک مطالعه، طرح برکسیت ترزا می (نخست وزیر انگلیس) در دهه اول خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، هر سال انگلیس را یکصد میلیارد پوند فقیرتر می‌کند، به اقتصاد این کشور ضرر می‌زند و تولید ناخالص داخلی این کشور را نیز تا سال 2030، حدود 4 درصد کمتر خواهد کرد.

پایگاه اینترنتی روزنامه ایندیپندنت نوشت: در حالی که سران اروپایی از طرح نخست‌وزیر انگلیس برای برکسیت حمایت کرده‌اند، نتایج اولین تحقیقات مستقل درباره تجزیه و تحلیل دوره خروج انگلیس از اتحادیه اروپا فاش کرد که طرح ترزا می در دهه اول این دوره باعث می شود یک فرد معمولی در هر سال بیش از هزار پوند ضرر کند.

براساس نتایج این تحقیقات که از سوی مؤسسه ملی تحقیقات اقتصادی و اجتماعی (NIESR) انگلیس و با همراهی کمپین رای مردمی (People’s Vote) انجام شده است، این توافق تا سال 2030 هر سال 100 میلیارد پوند به اقتصاد انگلیس ضرر می زند که بطور میانگین برای هر نفر 1090 پوند می باشد.

در این تحقیق همچنین هشدار داده شده است چیزی که دولت انگلیس ترجیح می دهد و مدنظر دارد افزایش 46 درصدی تجارت با اتحادیه اروپا و کاهش 21 درصدی سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی است.

در ادامه این گزارش آمده است این امر عمدتا به خاطر موانع بزرگتر در خدمات تجاری است که آن را برای فروش خدمات از انگلیس کمتر جذابتر می کند. این امر سرمایه گذاری در انگلیس را تضعیف می کند و در نهایت به این معنی است که کارگران انگلیس در مقایسه با مدتی که اگر انگلیس در اتحادیه اروپا باقی می ماند، تولیدی کمتری خواهند داشت و کمتر سازنده تر خواهند بود.

نتایج این تحقیق همچنین نشان می دهد که اگر انگلیس در دوره گذار - از طریق به اصطلاح طرح «پشتیبان» ایرلند- در اتحادیه گمرکی باقی بماند- در این صورت هنوز هم به این معنی خواهد بود که تولید ناخالص داخلی انگلیس 2.8 درصد در سال، معادل 70 میلیارد پوند در سال افزایش یابد.