به گزارش افکارنیوز،

انصارالله یمن با صدور بیانیه‌ای از مواضع ملت‌های تونس، الجزایر، مصر و موریتانی در مخالفت با سفر محمد بن سلمان ولیعهد سعودی به کشورشان استقبال کرد.

در این بیانیه آمده است: ترامپ از بن سلمان با وجود گزارش آمریکایی که حاکی از دست داشتن بن سلمان در قتل خاشقجی است، حمایت کرد. مواضع قهرمانانه ملت‌های تونس، الجزایر، موریتانی و مصر نشانگر مخالفت ملت‌ها با نجس شدن کشورشان با سفر بن سلمان است. به نام همه یمنی‌ها از آزادگان تونسی، الجزایری، موریتانیایی و مصری به خاطر مخالفت با سفر این خونریز به کشورشان تشکر می‌کنیم.

انصارالله بیان کرد: در حالی که همه کشور‌های بزرگ ارزش‌هایی که از آن دم می‌زنند را فروخته اند و فرش قرمز برای قاتلان و جنایتکاران از رژیم‌های دیکتاتوری پهن می‌کنند به خاطر اینکه پول دارند و این در مواضع رئیس جمهور آمریکا که با وقاحت از ولیعهد سعودی با وجود گزارش سیا مبنی بر دخالت وی در قتل خاشقجی، حمایت کرد. این ضربه‌ای به ارزش‌هایی بود که آمریکایی‌ها از آن دم می‌زنند به خاطر دلار‌های نفتی بود. ارزش‌هایی که این کشور‌ها از آن دم می‌زنند صرفا کالایی است که در برابر قرارداد‌های بزرگ تسلیحاتی یا فروش ارزان نفت رنگ می‌بازد.

در این بیانیه آمده است:، اما هنوز ارزش و اخلاق نزد ملت‌های آزاده وجود دارد و این را در مواضع مردم تونس، الجزایر، موریتانی و مصر شاهد هستیم که مخالف سفر بن سلمان هستند. ما از همه ملت‌ها می‌خواهیم که با این رژیم تروریسم پرور و فتنه افکن و بی ثبات کننده همه کشور‌های منطقه و قاتل ملت یمن به مخالفت برخیزند.