به گزارش افکارنیوز،

خبرگزاری منا در مصر نیز اعلام کرد، که عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهور این کشور برای استقبال از محمد بن سلمان در فرودگاه قاهره حاضر شده است. انتظار می‌رود دو طرف درباره مسائل دوجانبه و مسائل منطقه‌ای با یکدیگر دیدار و رایزنی کنند.

القدس العربی نیز گزارش داد، چند روز پیش بسیاری از فعالان سیاسی و روزنامه‌نگاران مصری خواستار لغو این سفر شده بودند. ۱۰۰ تن از روزنامه‌نگاران مصری با صدور بیانیه‌ای به شدت به انجام این سفر اعتراض کردند و خواستار محاکمه بن سلمان در دادگاه‌های بین‌المللی شدند.

روزنامه‌نگاران مصری در بیانیه‌ای اعلام کردند، نظام سعودی، ارزش‌های انسانی به خصوص حق حیات را در ازای شهروندان خود و کارگران مصری زیر پا گذاشته است و در این کشور، قانون حکم‌فرما نیست و سیستم قضایی مورد اعتماد وجود ندارد. قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد آل سعود در کنسولگری عربستان سعودی ترکیه یک جنایت آشکار است که نظام سعودی تمامی آن را بر عهده گرفته است.

همچنین پایگاه اینترنتی الخلیج الجدید در گزارشی نوشته بود: «ما به محمد بن سلمان قاتل خوش آمد نمی‌گوئیم. از او عذر خواهی نمی‌کنیم. زیرا نمی‌توانیم جنایتی که علیه ملت مصر، شهدا و آوارگان مصری مرتکب شده است، فراموش کنیم.»

این پایگاه نوشت: «محمد بن سلمان پس از قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد آل‌سعود در کنسولگری این کشور در استانبول ترکیه، فقط می‌تواند به کشور‌هایی سفر کند که رژیم‌های آن محور شرارت هستند.»

ولیعهد سعودی با سفر به قاهره این شهر را با گام‌های پلید خود آلوده می‌کند.