به گزارش افکارنیوز،

وزنامه فرامنطقه ای «رأی الیوم» نوشت: انتشار ویدیویی از سوی حزب الله که در آن عمق سرزمین های اشغالی را هدف می گیرد و همچنین مقابله با حمله موشکی رژیم صهیونیستی به خاک سوریه نشان می دهد که این حزب توازن قوا را در دست داشته و تل آویو جرأت ندارد آن را بیازماید.

این روزنامه در سرمقاله خود نوشت: اداره اطلاع رسانی و تبلیغات جنگ مقاومت ( الاعلام الحربی) ویدیوئی به دو زبان عبری و عربی منتشر کرد که در آن با این عنوان «اگر گستاخی کنید پشیمان می‌شوید» به اسرائیل هشدار داد. پیام این فیلم این است : درحالی که نگرانی اسرائیل از قدرت حزب الله بسیار است اما باز هم از سوی حزب الله بیشتر تهدید می شود و سید حسن نصراللله دبیر کل این حزب تصمیم راهبردی مهمی برای بازکردن یک جبهه جدید در جولان گرفته است.

این روزنامه افزود: انتشار این ویدیو در چارچوب جنگ روانی فراینده است که همزمان شده با گزارش های اسرائیلی که از رسیدن یک محموله تسلیحاتی به حزب الله شامل سلاح های پیشرفته خبر می دهد و خود بر نگرانی اسرائیلی ها بخصوص از جبهه شمالی سرزمین های اشغالی خواهد افزود.

این روزنامه افزود: مقامات اسرائیلی در حال حاضر در اضطراب و هراس از توان حزب الله و گسترش نفوذ آن در شمال و شرق سرزمین های اشغالی به سر می برند و همین موضوع دلایل حمله موشکی به پایگاه های حزب الله و ارتش سوریه را ثابت می کند.

رای الیوم نوشت که آنچه قابل توجه است عدم بکارگیری جنگنده از سوی اسرائیل در این حملات از بیم سرنگونی آنها توسط سامانه دفاع موشکی اس-300 روسی است. همچین طبق گزارش منابع سوری موشک های پیشرفته سام نیز توانستند با موشک های اسرائیلی مقابله و حتی یکی از آنها را بر فراز بلندی های جولان منهدم کنند که خود پیام مهمی برای اسرائیل داشت. 

رای الیوم ادامه داد زمانی که سید حسن نصرالله در پیام ویدیویی به اسرائیلی ها می گوید اگر گستاخی کنید پشیمان خواهید شد سخنی راست است و همین موضوع نیز باعث شده تا ارتش اسرائیل از 2006 تاکنون جرأت حمله به لبنان را نداشته باشد و بسیاری از اسرائیلی ها سخنان دبیر کل حزب الله را بیشتر از ادعاهای مقامات اسرائیلی باور دارند.

رای الیوم اضافه کرد اسرائیلی ها اگر جرأت حمله به خود دهند همانند آنچه در سال 2006 رخ داد پشیمان خواهند شد زیرا تفاوت بسیاری بین قدرت کنونی حزب الله نسبت به 12 سال قبل وجود دارد و قدرت موشکی آن بسیار پیشرفته تر و دقیق تر از سال های گذشته شده است.