به گزارش افکارنیوز،

برخی خبرنگاران غربی حاضر در صحنه می‌گویند که تلویزیون مجارستان بدون توجه به چنین تظاهرات گسترده ای، در حال پخش گزارش درباره مسائل مهاجرتی در مرز مکزیک-آمریکا وهمچنین مشکلات مهاجرتی در آلمان است. 

خبرنگار پولیتیکو میگوید که تعدادی از نمایندگان معترضان وارد استودیوی عمومی این تلویزیون شده ودر حال بحث ومشاجره با نیروهای امنیتی هستند. تقاضای این است که خواسته هایشان به صورت مستقیم از تلویزیون توسط خود آنها خوانده و پخش شود. 

این چهارمین روزاعتراضات ضد دولتی مردم مجارستان در بوداپست در مخالفت با تصویب قوانینی است که به گفته معترضان حق و حقوق کارگران را به شدت محدود خواهد کرد. 

معترضان صبح روز یک شنبه نیز در مقابل پارلمان این کشور تجمع کرده و شعارهای ضددولتی سر دادند. 

براساس گزارشها، تظاهرات‌کنندگان روز شنله نیز در مخالفت با قانونی که از آن به عنوان قانون برده‌داری یاد می‌شود و نیز سیاست‌های دولت «ویکتور اوربان» نخست‌وزیر مجارستان تظاهرات برگزار کرده بودند. «اوربان گم شو!» از جمله شعارهای تظاهرات‌کنندگان بود. این تظاهرات‌ها خشونت‌بارترین حرکات اعتراضی در این کشور طی بیش از ده سال گذشته بوده است. پلیس شمار بازداشتی‌ها را افزون بر 50 نفر اعلام کرد و افزود که دست‌کم 14 نفر از نیروهای  پلیس هم زخمی شده‌اند.