به گزارش افکارنیوز،

علیرغم فوت دختر بچه گواتمالایی در یکی از کمپهای مرزی نگهداری کودکان مهاجر در آمریکا، دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور از سیاست خود در زمینه جدا کردن والدین مهاجر از فرزاندانشان مجددا دفاع کرد.

به دنبال درگذشت این کودک مهاجر، انتقادات علیه سیاستهای مهاجرتی دولت آمریکا دوباره افزایش یافته است.این تراژدی که موجب خشم افکار عمومی آمریکا شده است روز6 دسامبر در نزدیکی شهر لوردسبورگ در نیومکزیکو اتفاق افتاده است.

این دختر بچه گواتمالایی و پدرش جزو 163 مهاجری بودند که اخیرا به صورت غیرقانونی از مرز عبور کرده اند و در کمپ های موقتی که دولت برای آنها در نظر گرفته بود مستقر بودند. 8 ساعت بعد از بازداشت و جدایی از پدرشف این کودک دچار تشنج و تب بالا شده و بعد از چند روز وخامت جسمانی فوت کرده است.

ترامپ در واکنش به انتقادات در حساب توئیتری خود نوشت؛ سیاست دموکراتها در جدایی کودکان از والدین در دوره اوباما بسیار از بدتر از چیزی بود که او اکنون در حال مدیریت کردن آن است. تصاویر کودکان در قفس را در سال 2014 در دوره اوباما به خاطر بیاورید. با این حال اگر این سیاست جداسازی انجام نشود افراد بیشتری خواهند آمد. و قاچاقچیان از کودکان بیشتر سوء استفاده خواهند کرد!

سیاستهای افراطی ترامپ در مقابله با ورود مهاجران به خاک آمریکا انتقادات زیادی را از زمانی که به قدرت رسیده برانگیخته است.با این وجود وی بر تداوم این سیاستها اصرار کرده و علیرغم مشکلات مالی، کنگره را تهدید کرده است که در صورت عدم تامین بودجه دیوار مرزی با مکزیک دولت فدرال را تعطیل خواهد کرد.