به گزارش افکارنیوز،

محمد علی الحکیم وزیر خارجه عراق روز دوشنبه، «جانین هنس پلاسخایرت» نماینده جدید دبیرکل سازمان ملل در عراق و رئیس هیئت کمک‌رسانی این سازمان (یونامی) را به حضور پذیرفت که فعالیت خود را در این کشور آغاز کرده است.

بر اساس بیانیه وزارت خارجه عراق، حکیم با تبریک به پلاسخارت به مناسبت تصدی پست جدید در عراق ابراز امیدواری کرد که همکاری بیشتری در تمام زمینه‌ها به ویژه در خصوص حمایت از آوارگان و طرح‌های حمایت از زنان و کودکان و دیگر مسائلی که دولت و جامعه عراق حمایت می‌کند، صورت گیرد.

رایزنی وزیر خارجه عراق با همتایان آلمانی و هلندی

وزارت خارجه عراق در بیانیه‌ای از رایزنی محمد علی الحکیم وزیر خارجه این کشور با وزیران خارجه آلمان و هلند خبر داد. بر اساس این بیانیه، دیدار الحکیم با هایکوماس وزیر خارجه آلمان و استیف بلاک وزیر خارجه هلند در محل وزارت خارجه عراق برگزار شد که طی آن، وزیران یاد شده روابط عراق با آلمان و هلند و راه‌های ارتقای آن به منظور توسعه در تمام زمینه‌ها را بررسی کردند.

بر اساس این بیانیه، وزیران خارجه عراق، آلمان و هلند، توسعه عراق و پرونده انرژی را بررسی کردند.

خبر دیگر اینکه نیرو‌های پلیس عراق امروز پنج مخفیگاه داعش و یک تونل و مقادیری سلاح سبک متعلق به این باند تروریستی تکفیری را در استان کرکوک کشف و منهدم کردند.

دیدار یک هیئت اروپایی با عبدالمهدی

خبر دیگر اینکه روز دوشنبه یک هیئت اروپایی با عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق دیدار کردند که طی عبدالمهدی تاکید کرد ما بر توسعه اقتصاد و تنوع سازی ثروت‌ها مصمم هستیم.

بر اساس بیانیه دفتر نخست وزیری عراق، عبدالمهدی، دیوید مکالستر رئیس کمیسیون امور خارجی پارلمان اروپا و هیئت همراه را به حضور پذیرفت که طی آن بر اهمیت توسعه روابط میان عراق و کشور‌های اروپایی و حمایت از همکاری میان پارلمان‌های عراق و اروپا در راستای منافع مشترک تاکید شد.