به گزارش افکارنیوز،

گروه موسوم به "واکنش بیوتروریسم" آمریکا موسوم به "بیوواچ" BioWatch)) 600 سنسور در بیش از 30 شهر آمریکا دارد که به طور روزانه بررسی می‌شوند تا در صورتی که نشانه‌ای از سموم بیولوژیک هوایی را ثبت کرده‌اند، به اطلاع مسئولان برسد.

به نوشته وبسایت اخبار تکنولوژی و امنیت سایبری فدرال آمریکا (Next Go)، اگر نشانه‌ای از وجود یک ماده سمی به ثبت برسد و این هشدار درست باشد، "واکنش قابل اجرای بیوواچ" آغاز خواهد شد که مستلزم هماهنگی میان نیروهای خدمات درمانی، مسئولان اجرای قانون و مقامات دولتی است.

بر اساس توضیحات وزارت امنیت داخلی آمریکا، آنان سپس از طریق وبسایتی به نام "بیوواچ پورتال" که دستری به آن محدود است و از اطلاعات "بسیار حساس" پشتیبانی می‌کند، با یکدیگر همکاری می‌کنند.

طبق گزارش Next Gov، این وبسایت که هماهنگی‌های نیروها از طریق آن انجام می‌شود، ممکن است شامل اطلاعات مفیدی برای دشمنان آمریکا، به ویژه در زمینه حمله با تسلیحات بیولوژیک باشد. همچنین خطر موقعیت‌یابی و غیرفعال یا دستکاری کردن این سنسورها از سوی مهاجمان نیز وجود دارد. آسیب احتمالی دیگر این است که هکرها نیروهای خدمات درمانی، پلیش با مقاماتی را که از این وبسایت برای واکنش هماهنگ خود استفاده می‌کنند، هدف قرار دهند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، مقاماتی از جمله کارکنان وزارت دفاع، اف‌بی‌آی و دیگر نیروهای اجرای قانون از این سایت استفاده می‌کنند.

بر اساس اعلام دفتر بازرس کل وزارت امنیت داخلی آمریکا و همچنین طبق اظهارات یک افشاگر، هر چیزی که در این وبسایت وجود دارد، با خطر فاش شدن روبه‌رو است.

در سال 2016، هری جکسن، مدیر امنیتی سیستم‌های اطلاعاتی بیوواچ به روسای خود گفت، از آنجاکه این سایت با دامنه ".org" و خارج از دیوار محافظتی وزارت امنیت داخلی پشتیبانی می‌شود، امن نیست.

این وبسایت همچنین پنج زیردامنه دارد که هر یک از آنان نیز آسیب‌پذیری‌های خاص خود را دارند.