به گزارش افکارنیوز،

کمیته تدارکاتی اعتراض‌های قبایل حوف در استان المهره در شرق یمن اعلام کرد قصد دارد طی چند روز آینده تظاهراتی در محکومیت اشغالگری‌های عربستان در این استان برگزار کند.

این کمیته گفته است که هدف از برگزاری این همایش بزرگ، مخالفت با سیطره سعودی‌ها بر گذرگاه گمرکی «صرفیت» و تاکید بر حاکمیت ملی و قوانین یمن است.

کمیته مذکور در این ارتباط بیانیه‌ای صادر کرده که در آن آمده است: «پیام این همایش دعوت به اجتماع توده‌های بزرگ مردمی در شهر "الغیضه"، مرکز استان المهره است. این همایش از مدم می‌خواهد که در برابر خرابکاری‌های شبه نظامیان اشغالگر سعودی آگاه بوده و از منطقه حافظت شده "حوف" و منابع طبیعی آن در برابر آن‌ها حافظت کنند.»

کمیته تداکراتی اعتراضات قبایل حوف یمن همچنین تجاوز‌ها و اقدامات تحریک آمیز اشغالگران در حق این قبایل را محکوم کرد و از ائتلاف سعودی خواست که مرتکبان جنایت قتل معترضان یمنی در منطقه «الانفاق» را به دست عدالت واگذار کند.

استان المهره نزدیک به یک سال است که شاهد برگزاری تظاهرات ضدی سعودی بوده است. ائتلاف سعودی طی چند ماه گذشته نیرو‌های زیادی در این استان که هم مرز با عمان است، پیاده کرده است که باعث اعتراض ساکنان این استان شده است.