به گزارش افکارنیوز،

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا امروز چهارشنبه اسامی ۱۸ فرد و ۴ شرکت روسیه‌ای را در فهرست تحریم‌ها قرار داد.

خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای که روی وب‌سایت این سازمان قرار گرفته مسکو را به «بی‌توجهی به هنجارهای بین‌المللی» متهم کرده است.

واشنگتن اعلام کرده نام برخی از نفرات جدید را به اتهام دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا به فهرست تحریم‌ها اضافه کرده است.

طبق بیانیه خزانه‌داری، برخی از این نفرات و سازمان‌ها با «آژانس تحقیقات اینترنتی» روسیه ارتباط داشته‌اند و به همین دلیل تحریم شده‌اند. دولت آمریکا، این سازمان روسیه‌ای را قبلاً به دخالت در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا متهم کرده و در فهرست تحریم قرار داده بود.

خزانه‌داری آمریکا گفته ۱۵ نفر از کسانی که امروز تحریم‌ شده‌اند از اعضای اداره امنیت نظامی روسیه («گرو») هستند. این نهاد آمریکایی درباره «گرو» این ادعاها را مطرح کرده است: «این سازمان اطلاعات نظامی روسیه که قبلاً تحریم شده در طیف وسیعی از فعالیت‌های مخرب، اعم از تلاش برای اثرگذاری بر انتخابات آمریکا، تعضیف سازمان‌های بین‌المللی از طریق ابزارهای سایبری و یک مورد تلاش برای ترور در انگلیس نقش داشته است.»

تحریم این نفرات و سازمان‌ها به استناد قانون «مقابله با دشمنان آمریکا از طریق تحریم‌ها» (معروف به قانون کاتسا) انجام شده است. این تحریم‌ها، شمار نفرات و سازمان‌هایی که در این دولت آمریکا تحریم شده‌اند را به ۲۷۲ مورد می‌رساند.

«استیون منوشین»، وزیر خزانه‌داری آمریکا هم بیانیه‌ای در ارتباط با این تحریم‌ها صادر کرده و نوشته است: «خزانه‌داری امروز عاملان دستگاه اطلاعات نظامی روسیه را که با انجام عملیات‌های سایبری قصد دخالت در انتخابات ۲۰۱۶ داشته‌اند تحریم کرده است.»

تمامی دارایی‌ها و منافع تحت تملک اشخاص و شرکت‌های تحریم‌شده در قلمرو قضایی آمریکا مسدود شده و اشخاص آمریکا از انجام هر گونه معامله با آنها منع می‌شوند.

روسیه اتهامات آمریکا درباره تلاش برای اثرگذاری بر نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۶ که به پیروزی «دونالد ترامپ» منجر شد را رد کرده است.

مقام‌های آمریکایی ادعا کرده‌اند دولت روسیه از طریق حملات سایبری و هجمه‌های تبلیغاتی به نفع ترامپ در انتخابات سال ۲۰۱۶ وارد عمل شده است.