به گزارش افکارنیوز،

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در توئیتی نوشت: بیچاره من تنهای تنها در کاخ سفید منتظر دموکرات‌ها هستم که بیایند و بر سر دیوار امنیتی معامله کنند. اینکه گاهی دموکرات‌ها مایل به توافق نیستند هزینه برای کشورمان دارد که بیش از هزینه دیواری است که درباره آن صحبت می‌کنیم. احمقانه است!

وی خاطر نشان کرد که پروسه بحث و جدل درباره این توافق ممکن است در نهایت هزینه‌اش از خود توافق بیشتر شود.

با این حال طبق گزارش‌ها، نشست مذکور در روز دوشنبه توافقی در پی نداشته است و تعطیلی دولت آمریکا به دلیل مناقشه بر سر درخواست دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور برای بودجه ساخت دیوار در مرز با مکزیک همچنان در طول تعطیلات کریسمس ادامه خواهد یافت.

کاخ سفید بارها تاکید کرده که ترامپ هرگونه توافقی که شامل بودجه برای دیوار نباشد رد خواهد کرد. در مقابل دموکراتها محکم در موضع مخالفتشان با احداث دیوار و هر مانع فیزیکی دیگر ایستاده‌اند.

سناتور چاک شومر و نانسی پلوسی، نماینده ارشد دموکراتها در مجلس نمایندگان آمریکا در بیانیه مشترکی بیان کردند در حالی که عید کریسمس فرا رسیده رئیس جمهور ترامپ کشور ما را غرق در آشوب میکند  رئیس جمهورخواهان تعطیلی دولت بود اما حالا به نظر می‌رسد که نمیداند چطور خودش را از آن بیرون بکشد.

میک مولوینی، مدیر بودجه کاخ سفید اعلام کرد که اخیرا در روز یکشنبه یک پیشنهاد متقابل به چاک شومر رهبر دموکراتهای سنا ارائه شده است.

مولوینی خاطر نشان کرد این پیشنهاد حد متوسط درخواست بودجه ۵.۷ میلیارد دلاری ترامپ و پیشنهاد بودجه ۱.۳ میلیارد دلاری مورد قبول دموکراتها است.

او خاطر نشان کرد: ما از رقم ۵ چشم پوشی کردیم و امیدواریم آنها هم از رقم ۱.۳ بالاتر بیایند.

او تاکید کرد منتظر دریافت پاسخی از سوی شومر است.

در حالی که دفتر خود شومر گفته که طرف‌ها هنوز اختلاف دوری با یکدیگر بر سر مسئله دیوار مرزی دارند.

منابعی در داخل حزب دموکرات به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفتند که کاخ سفید پیشنهاد ۲.۵ میلیون بودجه را در قالب یک بسته ۲.۱ میلیارد به علاوه ۴۰۰ میلیون داده است.

دموکرات‌ها در عین حال این بودجه را نوعی تطمیع برای دیگر اولویت‌های مهاجرتی رئیس جمهور آمریکا خواندند.

ترامپ بر اساس گزارش‌ها سفر برنامه‌ریزی شده خود به فلوریدا به مناسبت کریسمس را به تعویق انداخته و همراه با ملانیا ترامپ، بانوی اول آمریکا همچنان در واشنگتن باقی مانده است.

مذاکره کنندگان سنای آمریکا همچنان در پشت صحنه به مذاکراتشان با دموکرات‌ها و جمهوری خواهان ادامه می‌دهند.

با توجه به انتشار توئیت اخیر ترامپ درست در روز عید کریسمس این مسئله از دید کاربران شبکه‌های اجتماعی پنهان نماند و عده‌ای به خاطره نقش کوتاه ترامپ در فیلم کمدی " تنها در خانه ۲: گمشده در نیویورک" مربوط به کریسمس ۱۹۹۲ اشاره کردند.

خبرگزاری آشوسیتدپرس نوشت که مولوینی گفته است دولت در مناسبت‌های روزهای دوشنبه وسه شنبه بسته خواهد ماند و از روز چهارشنبه مردم تاثیر کاهش خدمات دهی دولت را احساس خواهند کرد.

او خاطر نشان کرد بسیار محتمل است که این تعطیلی از ۲۸ ام هم فراتر برود و به دوره شروع به کار کنگره جدید برسد.