به گزارش افکارنیوز،

عبدالسلام القاضی، هنرمند قطری‌ در هنر منظم ساختن کریستال متخصص است و در ساخت این تابلوی هنری حدود ۶۲ هزار قطعه سنگ کریستال سوارسکی در ۶۴ رنگ استفاده کرده است.

https://www.afkarnews.com/

 

القاضی در گفتگو با آناتولی اعلام کرد که این اثر هنری خاص طی ۳ ماه ساخته شده است.

وی گفت: تعهد من به عنوان یک هنرمند در رویارویی با مسائل جهان عربی-اسلامی مرا بر آن داشت تا سه ماه شبانه روز برای خلق این اثر هنری که دارای ماهیت انسانی است، فعالیت کنم.

این هنرمند قطری افزود: از ساخت هر بخشی از این کار هنری که نمایانگر نمادی عزیز برای ما قطری‌ها و برای مسلمانان است، احساس خوشبختی می‌کردم.

وی در اظهاراتش همچنین بر ضرورت ایستادن در کنار مردم فلسطین در دفاع از مقدسات مسلمانان و دفاع از سرزمین فلسطین تاکید کرد.

القاضی در ادامه گفت: این اثر ارزشمند و گرانبها را به رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، صاحب «دست‌های سفید» اهدا می‌کنم و امیدوارم پول این تابلوی هنری در مزایده خیریه‌ای که به فروش گذاشته شده است، به خانواده‌های شهدای فلسطینی برسد.

این هنرمند قطری همچنین اعلام کرد تابلویی متشکل از ۳۰ هزار قطعه کریستال سوارسکی در ۱۷ رنگ از چهره اردوغان ساخته است که بیانگر روابط دوستانه و عمیق و مواضع نزدیک دو کشور به یکدیگر در مسائل جهان عربی-اسلامی است.

وی این اثر هنری را به عنوان هدیه‌ای از سوی شیخ تمیم بن حمد، امیر قطر و مردم کشورش به رئیس جمهور و مردم ترکیه تقدیم کرد.