به گزارش افکارنیوز،

کره شمالی شاید کشوری نباشد که به عنوان یکی از 10 مقصد توریستی که در دنیا باید به آنها سفر کرد، جایی داشته باشد اما برای یک دانشجوی استرالیایی به اندازه‌ای ارزش داشته که 2 سال را برای پذیرش در یک دانشگاه شهر پیونگ یانگ صرف کند.

الک سیگلی دوره فوق لیسانس خود در رشته ادبیات کره شمالی را از ماه آوریل در دانشگاه کیم ایل سونگ آغاز کرد، جایی که او تنها یکی از سه دانشجوی خارجی این دانشگاه به شمار می‌رفت.

این تبعه استرالیا حتی مراسم ازدواج خود را نیز در تابستان امسال در پیونگ یانگ برگزار کرد.

وی دلیل انتخاب کره شمالی برای ادامه تحصیل را علاقه شخصی به شرق آسیا و شاید تا حدی داشتن پدری چینی دانست که در حوزه مطالعات چین فعال بود.

الک توضیح داد که همه یک موبایل دارند اما شبکه‌ای کاملا متفاوت از محلی‌ها در اختیارخارجی‌ها قرارگرفته که تنها قادر به صحبت با خارجی‌های دیگر و برقراری تماس‌های بین المللی هستند.

مردم کره شمالی امکان دسترسی به موزیک، فیلم و برنامه های تلویزیونی بر روی گوشی‌های تلفن همراه خود دارند. فیلم‌ها تولیدات کشورهایی مانند آلمان، شوروی سابق، چین و حتی بالیوود هستند.

وی با وجود اتفاقی که برای اوتو وارمبیر، دانشجوی آمریکایی در کره شمالی افتاد نگرانی خاصی ندارد و معتقد است که هرگز احساس تهدید نکرده است. الک به عنوان یک دانشجوی خارجی از خارجی‌های دیگر دسترسی و آزادی بیشتری دارد.

هرچند او اولین دانشجوی خارجی بسیاری از اساتید این دانشگاه به شمار می‌رود اما معتقد است شرایط در داخل این دانشگاه درواقع بسیار مناسب است و امکان دسترسی به کالاهای لوکس نیز در این مکان کاملا مهیا است.