به گزارش افکارنیوز،

عبدالحمید گل، وزیر دادگستری ترکیه در یک مصاحبه تلویزیونی متعهد شد این کشور پرونده قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد عربستانی را تا آخر در سطح سازمان ملل و جامعه جهانی پیگیری خواهد کرد.

عبدالحمید گل با اعلام اینکه ترکیه اجازه نخواهد داد این پرونده بسته شود و این جنایت را تا آخر پیگیری خواهد کرد، گفت: دادستانی استانبول به تحقیقات خود ادامه می‌دهد و هر نتیجه جدیدی را به اطلاع افکار عمومی می‌رساند. ترکیه از مقامات عربستان خواست هجده متهم این پرونده را به آنکارا تحویل دهند.

او افزود ترکیه حق دارد متهمان این جنایت در این کشور محاکمه شوند، زیرا این جنایت در خاک ترکیه رخ داده است و شکایتی را در این باره در دستگاه قضایی مطرح خواهد کرد. ترکیه با حمایت جامعه جهانی به تلاش خود برای مشخص شدن جزئیات این جنایت ادامه خواهد داد و از اینترپل خواهد خواست تا به بازداشت این افراد کمک کند.

وزیر دادگستری ترکیه در بخش دیگری از اظهاراتش اعلام کرد مسئولان آمریکایی برای بحث در خصوص بازگرداندن فتح‌الله گولن، رهبر جنبش گولن به زودی به آنکارا سفر خواهند کرد.

او افزود: امیدواریم که آمریکا فتح‌الله گولن را بازگرداند. از آن‌ جایی که در ترکیه مجازات اعدام وجود ندارد بنابراین هیچ مانعی بر سر راه بازگرداندن او نیست.