به گزارش افکارنیوز،

جان کیلی رئیس برکنار شده کارکنان کاخ سفید در مصاحبه با روزنامه لس آنجلس تایمز گفت: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا قصد ایجاد دیوار در مرز مکزیک را ندارد و تنها به دنبال ایجاد یک مانع در این مرز برای مقابله با مهاجرت غیرقانونی است.

وی در ادامه افزود: زمانی که وزیر امنیت داخلی آمریکا بودم، ماموران گمرکات و حفاظت از مرز به من گفتند که در برخی مناطق مرز مکزیک نیاز به موانع فیزیکی است ولی چیزی که وزارت امنیت داخلی به آن نیاز دارد، فناوری های جدید و پرسنل بیشتر است. اگر بخواهیم صادق باشیم، این واقعا یک دیوار نیست.

کیلی اظهار داشت: رئیس جمهور آمریکا همچنان می‌گوید دیوار ولی وی بارها به صراحت گفته است "موانع مرزی". ایالات متحده قطعا در زمینه مهاجرت غیرقانونی مشکل دارد و کنگره باید این مشکلات را حل و فصل کند.

این در شرایطی است که پافشاری ترامپ برای دریافت بودجه 5 میلیارد دلاری ساخت دیوار مرزی مکزیک و مخالفت دموکرات های کنگره موجب تعطیلی بخشی از فعالیت های دولت آمریکا شده است. ترامپ بار دیگر تاکید کرده است که تا زمانی که منابع مالی لازم برای تقویت مرزها تامین نشود، فعالیت های دولت همچنان تعطیل خواهد بود.

جان کیلی در ادامه گفت: گرچه مهاجران به طور کلی افراد بدی نیستند ولی باید از ورود غیرقانونی آنها به کشور جلوگیری به عمل آید.