به گزارش افکارنیوز،

با تحقیقاتی که در مورد رابطه ترامپ و روسها منتشر می شود دموکرات ها از اقدامات ترامپ بسیار عصبانی هستند و این روند پیش بینی می شود که مجلس نمایندگان به اتیضاح ترامپ رای مثبت می دهد.

تحقیقات «رابرت مولر» در اوایل سال 2019 منتشر می شود. تحقیقاتی که در مورد رابطه ترامپ با روس ها برای هک کردن ارتباطات حزب دموکرات است و موجب عصبانیت این حزب می شود.

«نانسی پلوسی» رئیس دموکرات مجلس نمایندگان با استیضاح ترامپ  در این مجلس موافقت می کند اما استیضاح برای آنکه در سنا تائید شود نیاز به رای دو سوم نمایندگان دارد.

جمهوری خواهان سنا ناجی ترامپ می شوند

اما استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان پایان کار نیست و با توجه به آنکه حزب جمهوریخواه اکثریت کرسی های سنا را در اختیار دارند بعید است که سناتورهای آمریکا به استیضاح ترامپ رای مثبت بدهند. پیشتر یک منبع آگاه به شبکه خبری «سی‌ان‌ان» گفته «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا درباره اینکه نمایندگان دموکرات در مجلس نمایندگان ممکن است او را استیضاح کنند ابراز نگرانی کرده است.

این منبع همچنین به سی‌ان‌ان گفته ترامپ استیضاح را یک احتمال واقع می‌داند ولی مطمئن نیست که اتفاق بیفتد. یک منبع دیگر در کاخ سفید به سی‌ان‌ان گفته دستیاران ترامپ معتقدند تنها مسئله‌ای که ممکن است موجب آغاز روند استیضاح شود، تخلفات مالی وکیل شخصی ترامپ، «مایکل کوهن» و پرداخت پول توسط او به زنانی است که ترامپ با آنها رابطه غیر اخلاقی داشته است.

در روزهای گذشته دموکرات‌ها گفته‌اند که اقدامی که ترامپ انجام داده جزو «جرایم قابل استیضاح» است و او حتی ممکن است بعد از اتمام دوره اول ریاست‌جمهوری روانه زندان شود.

احتمال استیضاح ترامپ در روزهای اخیر، بعد از شکایتی که دادستان‌ها از او در منطقه جنوبی نیویورک‌ تنظیم کرده‌اند شدت گرفته است. در آن شکایت‌نامه، دادستان‌ها برای اولین بار به طور مستقیم ادعا کرده‌اند که اقدامات غیرقانونی وکیل ترامپ به دستور شخص او انجام شده است و این می تواند برای ترامپ دردسر ساز شود.