به گزارش افکارنیوز،

جان کلی، رییس دفتر کارکنان پیشین دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در گفت‌وگو با روزنامه‌ لس آنجلس تایمز، اعتراف کرد: کاخ سفید همانند یک ماشین روغن کاری شده راحت و روان کار نمی‌کند و دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در این باره لاف می‌زند. دو موضوعی که کلی به آنها در این رابطه اشاره می‌کند اجرای ممنوعیت برای برخی کشورها و سیاست تحمل صفر و جداسازی خانواده‌های مهاجران در مرز مکزیک است.

زمانیکه مساله اجرای منع ورود مسلمانان به آمریکا اعلام شد، کلی به کنگره گفت: با این سیاست کسانی که ممکن است پتانسیل آسیب زدن به ما را دارند از همان ابتدا امکان ورود پیدا نخواهند کرد. آنها نمی‌توانند سوار هواپیما شده و به اینجا بیایند.

اما او اکنون به تایمز گفته است فرصت چندانی برای این اعلام نداشته او گفت: فرصت زیادی نداشتم آنها را بررسی کنم مشخصا این اعلام سر وصدای زیادی برای رئیس‌جمهور ایجاد کرد.

کلی همچنین تاریخ را درباره سیاست‌های مهاجرتی دولت بازنویسی کرد بخصوص آنجا که بحث جداسازی خانواده‌ها پیش آمد.

او به لس آنجلس تایمز گفت: تقصیر جف سشنز بود ، او موسس سیاست تحمل صفر بود که در نهایت به دستگیری مردم در مرز و جداسازی خانواده‌ها منجر شد. او ما را متعجب کرد.

این افشاگری زمانی عجیب و غریب به نظر می‌آید که به یاد می‌آوریم کلی در مصاحبه با سی ان ان گفت که اداره امنیت ملی جدا کردن کودکان از والدین را در ماه مارس ۲۰۱۷ در نظر گرفته بود؛ یعنی کمتر از دو ماه پس از مراسم تحلیف ترامپ. و سنشنز سیاست تحمل صفر را بیش از یک سال بعد از این تاریخ اعلام کرد. یعنی در آوریل سال ۲۰۱۸.

این اولین باری نیست که کلی دروغ می‌گوید. زمانی که راب پورتر، از کارمندان کاخ سفید به نقض قوانین داخلی متهم شد، کلی از وی دفاع کرد و هر گونه اطلاع از اتهامات وی را رد کرد.

کلی در مصاحبه خود گفت امیدوار است دوره کاری او با اقدامات ترامپ مورد قضاوت قرار نگیرد بلکه با اقداماتی که وی مانع انجام آن شده سنجیده شود. مشخص است کلی با مقصر دانستن دیگران سعی دارد از خود و شهرتش دفاع کند، اما با خدمت و دفاع از ترامپ احتمالا خیلی دیر شده است.