به گزارش افکارنیوز،

ترامپ در صفحه شخصی توئیتر خود با اشاره به خبر شبکه «پی. بی. اس.» درباره پیام کیم در شب سال نو میلادی نوشت: «(او) می‌گوید که کره‌شمالی دیگر تسلیحات اتمی را تولید یا آزمایش نمی‌کند یا آنها را به دیگران نمی‌فروشد و اینکه او آماده است تا با رئیس‌جمهور ترامپ در هر زمانی دیدار کند».

وی با ابراز تمایل عمیق برای دیدار مجدد با رهبر کره شمالی افزود: «من هم مشتاق ملاقات با رئیس کیم هستم، (او)‌ شخصی (است) که به‌خوبی درک می‌کند کره‌شمالی دارای پتانسیل عظیم اقتصادی است».

این در حالی است که کیم جونگ اون شامگاه دوشنبه در پیام تبریک فرا رسیدن سال 2019 میلادی، با ابراز تمایل برای دیدار دوباره با ترامپ، گفته بود: «ما عزم خود برای هسته‌ای زدایی را به جهان نشان دادیم... کاملا آماده هستم تا به سمت یک رابطه جدید حرکت کنیم، اما رسیدن به این هدف نیازمند آن است که هر دو طرف (پیونگ یانگ و واشنگتن) برای آن تلاش کنند». (جزئیات بیشتر)

در ماه‌هایی که از دیدار کیم و ترامپ می‌گذرد، کره شمالی چند مرکز آزمایش موشکی و اتمی را نابود کرده و از آزمایش موشکی هم دست کشیده است. با این وجود، آمریکا رفع هرگونه تحریمی را به خلع سلاح کامل اتمی کره شمالی منوط کرده است.

در یک سال گذشته روابط میان دو کره پیشرفت چشمگیری داشته و سران دو کشور چند بار با یکدیگر دیدار کرده‌اند. کره جنوبی و شمالی چند دهه است که در وضعیت آتش‌بس به سر می‌برند و جنگ میان آن‌ها هنوز رسما پایان نیافته است.