به گزارش افکارنیوز،

این رسوایی بزرگ را برنامه جهانی غذا وابسته به سازمان ملل متحد به بار آورده و محمد علی الحوثی رئیس شورای عالی انقلاب یمن آن را فاش کرده است.

محمد علی الحوثی تحقیقات مستقل در این خصوص را خواستار شد و گفت: مقامات یمنی مدارک و اسناد محکمی در اختیار دارند که نشان می دهد این نهاد وابسته به سازمان ملل بسته های غذایی تاریخ مصرف گذشته و فاسد به یمن فرستاده است.

الحوثی همچنین گفت: مقامات یمنی از ورود اینگونه مواد غذایی به کشور مخالفت کردند زیرا این بسته های غذایی در چارچوب استاندارهای بین المللی قرار نمی گیرد.

وی همچنین تأکید کرد: مسئولان یمنی دلایل و اسناد و مدارک لازم را برای این رسوایی برنامه جهانی غذا در اختیار دارند و این اسناد و مدارک نیز به خبرگزاری رویترز ارسال شده است و در انتظار پخش این گزارشها هستیم.

این در حالی است که برنامه جهانی غذا قرار بود در سال جاری مواد غذایی مورد نیاز 12 میلیون یمنی را به طور ماهانه ارسال کند.

الحوثی با محکوم کردن اتهاماتی که برنامه جهانی غذا وابسته به سازمان ملل متحد درباره نحوه توزیع کمک های بشردوستانه زده است، گفت: همکاری های مؤسسات همواره با اهداف سیاسی دنبال می شود.

چهار سال تجاوز ائتلاف سعودی - آمریکایی به یمن و محاصره همه جانبه این کشور یمنی ها را با فاجعه انسانی مواجه کرده است.

سازمان ملل اعلام کرده بیش از 22 میلیون شهروند یمنی به کمک های بشردوستانه نیاز فوری دارند.

گزارش ها حاکیست از 11 میلیون کودک یمنی که برای زنده ماندن به کمک های بشردوستانه نیازمندند حدود دو میلیون کودک از سوء تغذیه رنج می برند.

اما در عرصه میدانی گزارش هااز حملات ائتلاف متجاوز به الحدید به رغم برقراری آتش بس در این استان حکایت دارد.

در حملات توپخانه ای متجاوزان به منطقه الحالی شماری از شهروندان یمنی از جمله چند کودک شهید یا زخمی شدند.