به گزارش افکارنیوز،

«محمد علی الحوثی» در صفحه توئیتر خود نوشت: استفاده از کودکان منطقه جنگ زده دارفور سودان، رسوایی دیگری برای رژیم سعودی است که به دیگر جنایت های فجیع رژیم سعودی است.

وی افزود: این جنایت، به دیگر جنایت های فجیع رژیم سعودی در کارنامه این رژیم در زمینه کشتار کودکان یمن تا دیگر جنایت های فجیع در سنبان و الزیدیه و کودکان ضحیان و نیز جنایت کشتن جمال خاشقچی افزوده می شود.

الحوثی، در نصیحت های خود به رژیم سعودی گفت: به آن ها توصیه می کنم که رفتار خود را تغییر دهند، فعالان زن را از زندان ها آزاد کنند، به تحقیقات شفاف درباره موضوع جمال خاشقچی پایبند باشند تا وجهه خود را نزد غرب بهبود بخشند و از به کارگیری کودکان دارفور درجنگ یمن برای تحریک سودان دست بردارند.

روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز هفته گذشته نوشت: عربستان، از ثروت های فراوان نفتی خود برای به کارگیری هزاران نفر از افراد ناامید شده از جنگ در دارفور در غرب سودان برای جنگ در یمن استفاده کرده است، که 20 تا 40 درصد از آنان را کودکان با سن 14 تا 17 سال تشکیل می دهند.

این درحالیست که «محمد آل جابر» سفیر عربستان دریمن، گزارش این روزنامه آمریکایی را رد کرد و گفت: این گزارش بی پایه و اساس است.

ارتش سودان نیز همین مساله را عنوان کرد و گزارش های غربی را که از مشارکت مزدوران کم سن و سال سودانی با حمایت مالی عربستان در جنگ یمن در کنار نیروهای ائتلاف متجاوز به سرکردگی ریاض خبر می دهند، رد کرد.

سازمان ملل، پیشتر جنگ یمن را بدترین بحران انسانی در جهان توصیف کرده بود.

محاصره اعمال شده از سوی عربستان به سرکردگی ائتلاف عربی، حدود 12 میلیون نفر در یمن را در آستانه گرسنگی قرار داده و این محاصره طبق اعلام سازمان های امدادرسانی تاکنون به کشته شدن حدود 85 هزار کودک به علت سوء تغذیه منجر شده است.