به گزارش افکار نیوز، دولت فدرال آمریکا از 22 دسامبر سال گذشته میلادی (به مدت بیش از 2 هفته) در پی خودداری ترامپ از امضای لایحه بودجه به تعطیلی کشانده شد.

ترامپ می گوید تا زمانیکه در لایحه بودجه ملبغ موردنیاز برای ساخت دیوار مرزی با مکزیک (5 میلیارد دلار) در نظر گرفته نشود، آن را امضا نخواهد کرد. این در حالی است که کنگره تاکنون دربرابر این درخواست ترامپ مقاومت کرده است و حاضر نیست چنین بودجه‌ای را به تصویب برساند.

این در حالی است که دموکرات ها مبلغ 1.3 میلیارد دلار را برای تأمین امنیت مرزی (و نه ساخت دیوار) پیشنهاد داده اند. آنها تأمین امنیت مرزی را ضروری می‌دانند، اما معتقدند ساخت دیوار مرزی مکزیک هدر دادن پول خواهد بود. هرگونه توافقی بر سر بودجه، برای اجرایی شدن باید هم در کنگره تصویب شود و هم به امضای رئیس جمهور آمریکا برسد.

ترامپ به ساخت حصار فولادی راضی شد!

رئیس‌جمهور آمریکا از مذاکرات سازنده مایک پنس، معاون خود با نمایندگان کنگره بر سر احداث حصار فولادی به جای دیوار بتونی در مرزهای جنوبی این کشور خبر داد.

ترامپ در حساب توئیتری خود نوشت: «مایک پنس و گروهش امروز دیدار سازنده‌ای با نمایندگان شومر و پلوسی داشتند. درباره امنیت مرزها جزئیات زیادی مورد گفتگو قرار گرفت. ما در حال برنامه‌ریزی برای ساخت یک حصار فولادی به جای دیوار بتونی هستیم. هر دو مستحکم و غیر قابل نفوذ هستند. راه حل خوبی است و در آمریکا ساخته می شود.»