به گزارش افکارنیوز،

"دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی در مرز مکزیک تاکید کرد که وی مصمم است تا به بحران انسانی و جنایت هایی که در مرز با مکزیک روی میدهد پایان دهد و مهاجرت غیر قانونی و کنترل نشده باعث آزار تمام شهروندان آمریکایی شده است.

وی افزود که تعداد کشته شدگان آمریکایی ها از مواد مخدر طی سال جاری باتعداد کشته شدگان در جنگ ویتنام برابری خواهد کرد. مرزهای جنوبی آمریکا لوله ای برای قاچاق غیرقانونی مواد مخدر بوده و هر هفته 300 نفر از شهروندان فقط به دلیل مصرف هروئین کشته می شوند که 90 درصد آن از مرزهای جنوبی وارد می شود. هزاران آمریکایی به طرز وحشیانه ای توسط کسانی که به طور غیرقانونی وارد این کشور می شوند کشته شدند و اگر هم اکنون اقدام نشود هزاران نفر دیگر نیز از دست خواهد رفت.

رئیس جمهور آمریکا اضافه کرد بخشی از دولت تعطیل شده است چون دموکرات ها با بودجه دیوار امنیتی مخالفت می کنند و آنها نمی خواهند بحران را درک کرده و چیزی که نیاز است را تامین کنند.

ترامپ در توجیه این که دیوار مرزی به معنای تنفر از مهاجران نیست، گفت: مردم به خاطر اینکه از آدم های بیرون خانه متنفرند، دور خانه هایشان دیوار نمی کشند، آنها به خاطر اینکه افراد درون خانه را دوست دارند این کار را می کنند.

رئیس جمهور آمریکا تاکید کرد که بن بست کنونی می تواند طی 45 دقیقه حل شده و از سران کنگره دعوت کرده تا فردا به کاخ سفید بیایند.

ترامپ افزود که بر اساس توافق تجاری جدید، مکزیک هزینه ساخت دیوار مرزی با آمریکا را خواهد پرداخت و دیوار مرزی فولادی و نه بتنی خواهد بود.