به گزارش افکارنیوز،

وزیر نفت ونزوئلا اعلام کرد تحریم‌های آمریکا علیه شرکت‌های نفتی این کشور تاثیر منفی بر بازار جهانی طلای سیاه در سال ۲۰۱۹ خواهد داشت.

به نقل از خبرگزاری آناتولی، «مانوئل کوئودو» وزیر نفت ونزوئلا اعلام کرد تحریم‌های آمریکا علیه شرکت دولتی نفت و گاز پترولئوس دی ونزوئلا (پی دی وی اس آ) به طور منفی بازار جهانی نفت را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

وزیر نفت ونزوئلا که ریاست شرکت نفتی پترولئوس دی ونزوئلا را نیز عهده‌دار است، در مصاحبه‌ای به موضوع تحریم‌های هفته گذشته آمریکا علیه این شرکت نفتی و شرکت تابعه آن سیتگو، واقع در تگزاس آمریکا، پرداخت.

 کوئودو گفت: تحریم‌ها و جنگ‌های تجاری آمریکا قیمت جهانی نفت در سال ۲۰۱۹ را متاثر خواهد ساخت. آنچه درباره شرکت سیتگو اتفاق افتاده کاملا غیرقانونی و سرقتی است که از طریق تحریم صورت گرفته است.

در ۲۳ ژانویه خوان گوایدو، رئیس مخالفان ونزوئلا در اقدامی غیرقانونی خود را رئیس جمهور خودخوانده این کشور معرفی کرد. آمریکا و برخی کشور‌های اروپایی از رئیس مخالفان در ونزوئلا حمایت می‌کنند. این در حالی است که مردم ونزوئلا چند ماه گذشته در انتخابات سراسری ریاست‌جمهوری با رأی قاطع، نیکلاس مادورو را به عنوان رئیس‌جمهور این کشور انتخاب کردند. مادور آمریکا را متهم به طراحی کودتا در ونزوئلا کرده است. آمریکا و چند کشور غربی دیگر بلافاصله پس از این اقدام، اعلام کردند گوایدو را به عنوان رئیس جمهور ونزوئلا به رسمیت می‌شناسند. ایران، روسیه، چین، مکزیک، ترکیه، اروگوئه و چندین کشور دیگر از مادورو، رئیس جمهور قانونی ونزوئلا، اعلام حمایت کرده اند.

دوشنبه گذشته واشنگتن برای افزایش فشار اقتصادی بر دولت نیکلاس مادورو علیه شرکت‌های نفتی این کشور تحریم اعمال کرد. کارشناسان می‌گویند مقادیر قابل توجهی از دارایی این شرکت نفتی در بانک‌های آمریکا قرار دارد. واشنگتن همچنین کنترل دارایی‌های ونزوئلا در بانک‌های خود را به خوان گوایدو واگذار کرد.