به گزارش افکارنیوز،

«نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان چهارشنبه (دیروز) در جلسه‌ای اعلام کرد، رژیم صهیونیستی به یک شرکت مجوز بهره‌برداری نفت و گاز از در منطقه‌ای مورد منازعه داده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری «رویترز»، بری ادامه داد: این موضوعی خطرناک است ، تجاوز به حاکمیت لبنان به شمار می‌رود و ثروت‌های نفتی و آبی ما هدف قرار گرفته شده است. نمی توان بر این مسأله سکوت کرد و در دیدار با رئیس‌جمهور ایتالیا (که به لبنان سفر کرده) و دیگر طرف‌های مربوطه درباره آن صحبت خواهم کرد.

«علی البزی» از اعضای پارلمان لبنان هم اعلام کرد، اسرائیل به تعرض‌های مرزی خود ادامه می‌دهد و این در حالی است که طرف لبنانی در مرزهای مورد منازعه هیچ مداخله‌ای ندارد.

«علی فیاض» دیگر نماینده پارلمان اعلام کرد، رژیم صهیونیستی از دو شرکت خواسته در خط مرزی میان دو طرف نفت قبل از پایان سال جاری نفت و گاز استخراج کند و این طبیعتا بر مقدار استخراج‌های لبنان در منطقه مشترک تأثیر می‌گذارد و بنابراین لبنان هم باید هر چه سریعتر وارد عمل شود.

مساحت منطقه دریایی مورد منازعه میان لبنان و رژیم صهیونیستی به 860 کیلومتر مربع می‌رسد. سال گذشته بر اثر افزایش تنش‌ها میان دو طرف، برخی طرف‌های بین‌المللی میانجی‌گری کردند و فضا به صورت موقت آرام شد.