به گزارش افکارنیوز،

متن بیانیه صادر شده از سوی علمای بحرین به شرح زیر است:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

(مَثَلُ الَّذِینَ اتَّخَذُوا مِنْ دُونِ اللَّهِ أَوْلِیَاءَ کَمَثَلِ الْعَنْکَبُوتِ اتَّخَذَتْ بَیْتًا وَإِنَّ أَوْهَنَ الْبُیُوتِ لَبَیْتُ الْعَنْکَبُوتِ لَوْ کَانُوا یَعْلَمُونَ) العنکبوت ٤١

رژیم های بدبخت و بیچاره ای که به سوی دشمن خدا و رسولش و امت اسلامی پناه برده اند تا سرپناهی برای حمایت از تاج و تخت خود بیابند، باید بدانند که به سوی مرگ خود فرار نموده و به بندهایی سست و ضعیف متمسک شده اند و هر لحظه رو به زوال و نابودی هستند. از آمریکا و صهیونیست ها چه چیزی جز تحقیر و خواری عایدتان شده است؟ آیا جز این است که آنها شما را چپاول کرده و در بازار بردگان و چهارپایان به فروش گذاشته اند؟ اگر دین ندارید لا اقل در نیتتان آزاده باشید.

آیا فکر کرده اید اسرائیل حقیقتا از شما حمایت می کند؟ آیا آمریکا می تواند شما را از قبضه ملت هایتان نجات دهد؟ اگر این چنین بود قبل از شما از شاه ایران حمایت می کردند، که بزرگترین بازیچه و کارگزار آمریکا و اسرائیل در منطقه بود و یا تاج و تخت دیکتاتور متحد و خوار و ذلیل اسرائیل در مصر را حفظ می کردند.

در نشست ورشو شکست خوردید همانطوری که در دیگر توطئه هایتان پیش از این شکست خورده اید، همچنان که در سیاست هایی که در کشورهایتان دارید شکست خورده اید، از ملت هایتان، هویت‌تان و امت‌تان فاصله گرفته اید تا جایی که از سوی ملت هایتان لعنت شده و تبدیل به عروسکی در دست دشمنانتان شده اید.

بزرگترین خیانت، خیانت به امت و متحد شدن با دشمنان کافر، اشغالگران سرزمین های مسلمانان، قاتلان کودکان و زنان و هتاکان به مقدسات ما است. ملت بحرین میلیون ها بار از خائنان در این کشور و از آلت دست بودن برای رژیم صهیونیستی که دشمن خدا و اسلام است اعلام برائت کرده است. اصرار رژیم گستاخ بحرین برای مخالفت با کل ملت و سرپیچی از اراده آن و دوری جستن از هویت ملت و سازش با دشمن ملت و امت بیانگر این است که بحرین نیازمند تغییر ریشه ای است تا هویت اسلامی-عربی آن را حفظ نماید و این ممکن نیست مگر اینکه ملت آزاده بحرین تبدیل به تصمیم گیرندگان این کشور شود.