به گزارش افکارنیوز،

هایکو ماس در گفتگو با نشریه آلمانی «اشپیگل» با اعلام آمادگی اتحادیه اروپا برای تحریم بیشتر دولت ونزوئلا در دخالتی آشکار در امور داخلی ونزوئلا افزود: «حفظ بالاترین فشارهای بین‌المللی علیه دولت ونزوئلا گامی بسیار مهم است».

وزیر خارجه آلمان بار دیگر بر حمایت اتحادیه اروپا و آلمان از خوان گوایدو، سردسته مخالفان دولت ونزوئلا که تحت حمایت آمریکا و غرب قرار دارد تأکید و اظهار کرد اخراج سفیر آلمان از ونزوئلا هیچ تأثیری بر حمایت برلین از گوایدو ندارد.

چهارشنبه گذشته خورخه آریزا، وزیر امور خارجه ونزوئلا با انتشار بیانیه‌ای «دانیل کرینر» سفیر جمهوری فدرال اَلمان در کشور ونزوئلا را به دلیل دخالت در امور داخلی ونزوئلا به عنوان «عنصر نامطلوب» معرفی کرد و به او ۴۸ ساعت مهلت داد تا این کشور را ترک کند.

خوان گوایدو، رئیس مجمع ملی ونزوئلا و سردسته مخالفان دولت، ژانویه سال جاری میلادی پس از چراغ سبز دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا و متحدان واشنگتن در اقدامی غیرقانونی و جنجال برانگیز خود را رئیس‌جمهور ونزوئلا خطاب کرد و باعث تشدید تنش‌ها در این کشور شد. اقدامی که بی درنگ مورد حمایت آمریکا و دیگر کشور‌های غربی قرار گرفت.

مردم ونزوئلا و ارتش این کشور بار‌ها حمایت خود را از دولت قانونی کاراکاس اعلام کرده اند. با این حال، آمریکا و متحدانش در تلاش هستند با وضع تحریم‌های شدید و همچنین تحت فشار قرار دادن ارتش ونزوئلا، آن‌ها را به قطع پشتیبانی از دولت مادورو وادار کنند.