به گزارش افکارنیوز،

معاون رئیس جمهور سودان و وزیر دفاع این کشور دوشنبه شب در سخنانی گفت که خارطوم اجازه نخواهد داد سودان به سمت آشوب و درگیری سوق پیدا کند.

به گزارش الجزیره، وزیر دفاع سودان تاکید کرد که «کشورش با هیچ گونه پدیده ناامنی و آشوب تسامح نخواهد کرد».

وی تصریح کرد: «نیروهای مسلح علیه آرمان‌ها و خواسته‌های شهروندان سودانی قرار نمی‌گیرند و دلایل اعتراضات مردم را ارج می‌نهند».

معاون رئیس جمهور سودان اظهار داشت که «نیروهای مسلح سوپاپ اطمینان این کشور است و امنیت و سلامت شهروندانش را به مخاطره نمی‌اندازد».

وزیر دفاع سودان گفت: جریان‌هایی وجود دارند که سعی می‌کنند از اوضاع کنونی کشور سوء استفاده و بین گروه‌های امنیتی کشور فتنه و درگیری ایجاد کنند.

وزیر اطلاع‌رسانی سودان نیز روز دوشنبه در سخنانی گزارش خبرگزاری آلمان درباره اقدام قریب الوقوع عمر البشیر برای تحویل قدرت به ارتش را تکذیب کرد.

معترضانی که از ماه دسامبر گذشته به طور مداوم به خیابان‌ها آمده‌اند خواستار حمایت ارتش از آنها و سرنگونی دولت عمر البشیر رئیس‌جمهوری این کشور هستند.

تظاهرات در سودان که از ماه دسامبر گذشته آغاز شد، در ابتدا جنبه اقتصادی شد، اما خیلی زود شکل براندازانه به خود گرفت به طوری که اکنون معترضان هدف اصلی خود را سرنگونی دولت عمر البشیر قرار داده‌اند.