به گزارش افکارنیوز،

 در میان خوش‌بینی‌هایی که برای رسیدن واشنگتن و پکن به یک توافق تجاری وجود دارد، ژاپن آماده است مذاکرات تجاری خود را با طرف آمریکایی از روز دوشنبه در واشنگتن آغاز و برخی از مسائل را «به سرعت» حل و فصل کند.

در این گفتگو‌های دو روزه قرار است رابرت لایتیزر، نماینده تجاری آمریکا و توشیمیتسو موتجی، وزیر اقتصاد ژاپن حضور داشته باشد.

هفته گذشته، موتجی در توکیو اعلام کرد پیش‌بینی می‌کند این گفتگو‌ها نزدیک و صمیمی باشد و در دور نخست مذاکرات در روز دوشنبه به موضوع «تصمیم‌گیری درباره زمینه‌هایی که باید بحث شود، به ویژه کالاها» پرداخته شود.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، با شرکای سنتی تجاری این کشور بازی سختی را آغاز کرده است؛ از جمله آنکه بر کالا‌های این کشور‌ها تعرفه اعمال و تهدید کرده است صادرات آمریکا را افزایش می‌دهد تا کسری بلندمدت تجاری واشنگتن را کم کند. او اغلب اوقات شکایت می‌کند ژاپن منافع غیرمنصفانه‌ای در تجارت دوجانبه دارد و قول داده است به زودی این مسئله را حل می‌کند.

سانی پردو، وزیر کشاروزی آمریکا روز پنج‌شنبه گذشته گفت به دنبال یک «توافق خیلی سریع» با ژاپن بر سر کاهش تعرفه کالا‌های کشاورزی است.