به گزارش افکارنیوز،

«گیر پدرسون» نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه که شب گذشته وارد این کشور شده بود، صبح امروز (یکشنبه) با «ولید معلم» وزیر خارجه سوریه دیدار کرد.

در این دیدار دو طرف در خصوص اقدامات صورت گرفته در راستای حل و فصل سیاسی بحران سوریه، به ویژه روند تشکیل کمیته بررسی قانون اساسی جدید، بحث و رایزنی کردند.

 وی پس از دیدار با ولید معلم در مقابل هتل محل اقامت خود به خبرنگاران گفت: گفت‌و‌گوهای مهمی با وزیر خارجه سوریه داشته ام و رایزنی‌ها در بعد از ظهر نیز ادامه خواهد یافت. منصفانه است که بگویم در خصوص همه مسائل گفت‌و‌گو کردیم و همه آن‌ها پشت میز مذاکره مطرح شد.

پدرسون که چهارمین فرستاده سازمان ملل به سوریه از زمان آغاز بحران این کشور در سال 2011 است،  سومین بار است که به دمشق سفر می‌کند و قصد دارد در سفر دو روزه خود با شمار دیگری از مسئولان سوری دیدار کند.

او که پس از «استفان دی میستورا» کار خود را در سوریه آغاز کرده، در شرایط پیچیده و دشواری به سر می‌برد و تلاش دارد مذاکرات میان دولت و معارضان سوریه را تحت نظارت سازمان ملل مجددا آغاز کند.

«استفان دی میستورا» در اواخر دوره حضور خود به عنوان نماینده سازمان ملل تلاش داشت تا پیشنهاد کشورهای روسیه، ایران و ترکیه در مذاکرات آستانه برای تشکیل کمیته بررسی تغییرات در قانون اساسی را عملی کند که در این راستا ناکام بود و پس از وی نیز «گیر پدرسون» این اقدام را در رأس کارهای خود قرار داده اما تا کنون موفق به تشکیل آن نشده است.