به گزارش افکارنیوز،

رأی الیوم در مطلبی آورده است: ادامه پیشروی‌های ارتش سوریه در جنوب ادلب و بازپس گیریمناطق راهبردی، سوالات بسیاری درباره سکوت ترکیه به همراه داشته است. بر این باور نیستیم که درخواست خلوصیآکار وزیر دفاع ترکیه در روز گذشته که خواستار توقف عملیات ارتش سوریه در جنوب ادلب شد، گوش شنوایی داشته باشد زیرا این نیروها پیشروی‌های ملموسی طی روزهای گذشته داشته اند و مناطق راهبردی مانند کفرنبوده، قلعهالمضیق، تل هواش، الکراکات و شیخ ادریس را باز پس گرفته اند.

این رسانه می‌نویسد: این عملیات در واکنش به حملات هیئت تحریر الشام به پایگاه حمیمیم روسیه است که سبب دست برداشتن روسیه از سیاست خویشتنداری در شمال سوریه شد. به نظر می‌رسد که صبر روسیه در قبال تعلل ترکیه در اجرای تعهداتش به سر آمده است به ویژه که رئیس جمهور ترکیه به پایان دادن و سیطره بر گروههای مسلح در ادلب متعهد شده بود.

رأی الیوم نوشت: مقامات ترکیه نگران موج آوارگان و افراد مسلح در ادلب به سوی مرزهای خود هستند.

این رسانه می‌افزاید: قدر مسلم آن است که پیشروی نیروهای ارتش سوریه برای بازپس گیری ادلب و تسلط بر گذرگاه باب الهوی در مرزهای سوریه-ترکیه ادامه خواهد یافت و این شاید با موافقت ترکیه باشد زیرا نیروهای ترکیه نمی‌خواهند که بر گروههای مسلح با توجه به روابط ائتلافی که با آنها دارند، غلبه کنند و این نقش را به ارتش سوریه با هماهنگی روسیه بدون اعلام رسمی واگذار کرده اند و این بدان معنی است که مواضع وزیر دفاع ترکیه درباره توقف حملات نیروهای سوری در جنوب ادلب، نوعی پاشیدن خاکستر در چشمهاست.