به گزارش افکارنیوز،

انور قرقاش، وزیر مشاور امارات در امور خارجه در صفحه خود در توئیتر نوشت: آنچه که شبکه الجزیره قطر در خصوص حضور من در خارطوم منتشر کرد، اخباری دروغ است. من هم‌اکنون در نشستی در اسلواکی هستم.

اخبار بین الملل- وی در ادامه افزود: من از اخبار جعلی رسانه‌های قطری از جمله میدل ایست آی که از حضور من در خارطوم خبر می‌دهند، متعجب نشدم.

وی همچنین تصریح کرد، عقل و منطق حکم می‌کند که تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر بازنگری صریحی داشته باشد و رویکرد جدیدی را در خاتمه بخشیدن به بحران کشورش و بازگرداندن آن به کشورهای اطراف خود در خلیج فارس و کشورهای عربی اتخاذ کند، همانگونه که در نشست اخیر شورای همکاری خلیج فارس مشخص شد هیچ راه حلی برای بحران دوحه با شیوه‌های سنتی و بدون بازنگری صریح در سیاست‌هایی که هدایت آنها را حمد بن خلیفه برعهده داشت، وجود ندارد.

پیشتر برخی منابع در فرودگاه خارطوم اظهار کردند، خالد بن سلمان، معاون وزیر دفاع عربستان، انور قرقاش، وزیر مشاور امارات در امور خارجه به همراه محمد دحلان، مشاور ولیعهد ابوظبی روز جمعه پیش از نخست وزیر اتیوپی با یک فروند هواپیمای شخصی از ابوظبی وارد خارطوم شدند و محمد حمدان دقلو، فرمانده نیروهای واکنش سریع سودان به استقبال آنها رفته و این هیات با البرهان دیداری داشت و سپس سودان را به مقصد عربستان و از آنجا به ابوظبی ترک کرد.