به گزارش افکارنیوز،

نشریه الکترونیکی «972+» در فلسطین اشغالی طی گزارشی به بررسی اعتراضات گسترده سیاه‌پوستان علیه پلیس رژیم صهیونیستی و دلایل آن پرداخته و نوشت آنها نه تنها از رسانه‌ها عصبانی و به دولت بی‌اعتماد هستند بلکه نگرانند مانند دیگر آفریقایی‌ها، بهای سنگینی را برای رنگ پوستشان پرداخت کنند.

اخبار بین الملل_ در ابتدای این یادداشت با تاکید بر اینکه معترضان شب‌های گذشته در تل‌آویو «آشوب‌طلب» نبودند، آمده است: «آنها زنان و مردان جوان نگرانی بودند که می‌خواستند نشان دهند هنوز قدرتشان را از دست نداده‌اند... آنها تصمیم گرفتند که دیگر نمی‌توانند ساکت بنشینند و برای اعتراض به خیابان‌ها آمدند».

این نشریه اسرائیلی با بیان اینکه اتیوپیایی‌های معترض برای آینده خود در فلسطین اشغالی نگران هستند، می‌نویسد: «آنها با چشمان خود شاهد بودند که برادران بزرگترشان بازداشت و تحقیر می‌شوند و اینکه هیچکدام از وعده‌های دولت برای پایان دادن به خشونت یا تبعیض (علیه سیاه‌پوستان) محقق نشد».

این یادداشت با اشاره به کشته شدن بی‌دلیل چندین مهاجر آفریقایی به‌دست پلیس رژیم صهیونیستی ادامه می‌دهد: «شش ماه قبل بعد از اینکه یک افسر پلیس اسرائیلی، یهودا بیادگای 24 ساله را در حومه جنوبی تل‌آویو به قتل رساند، تظاهراتی از سوی رهبران شناخته‌شده جامعه اتیوپیایی‌ها برگزار شد. تظاهرات‌کنندگان بزرگراه آیالون را مسدود کرده و برای شب‌زنده‌داری به میدان رابین راهپیمایی کردند».

یکی از معترضان اتیوپیایی به این نشریه گفت: «این تظاهرات با موارد قبلی فرق دارد. بار قبل، ما جا پای والدین خود گذاشته و از دستور آنها برای احترام‌گذاشتن تبعیت کردیم. اما متوجه شدیم که این روش فایده‌ای ندارد و ما تصمیم گرفتیم که به زور متوسل شویم. جوانان اتیوپیایی به خیابان‌ها آمده‌اند زیرا به حکومتی که قرار است جنایت‌های پلیس را بررسی کند اما هیچوقت هیچکدام از افسران را محاکمه نمی‌کند، اعتماد ندارند».

این نشریه اسرائیلی پیام معترضان و به آتش کشیده شدن خودروها در قلب تل‌آویو و حیفا را اینگونه تفسیر می‌کند: «آنها هیچ اعتمادی به این حکومت ندارند... معترضان لیست مشخصی از خواسته‌ها و شروط نداشتند و قطعا انتظاری هم از شخص خاصی نداشتند... آنها خواستار پایان این اوضاع بودند».

در ادامه این یادداشت با اشاره به اینکه «سالومون تکا» نوجوان 18 ساله آفریقایی، پانزدهمین تبعه اسرائیلی است که طی شش ماه گذشته توسط پلیس رژیم صهیونیستی کشته می‌شود، آمده است: «نه نفر از آنها عرب، چهار نفر یهودیان مزراحی (مهاجر از کشورهای مسلمان) و دو نفر اهل اتیوپی بودند.

این کشتار را نمی‌توان از سیاست‌های وسیع‌تر پلیس در گشت بیش از حد در محله‌های سکونت اتیوپیایی‌ها و اعراب، یا تعداد بالای نوجوانان اتیوپیایی در بازداشتگاه‌های اسرائیل جدا کرد. یک نگاه سریع به قربانیان خشونت پلیس اسرائیل به خوبی نشان می‌دهد که آنها چه کسانی را هدف گرفته‌اند. با این حال، وقتی شهرک‌نشینان به سمت فلسطینی‌ها در کرانه باختری سنگ‌پراکنی می‌کنند، کسی جرأت نمی‌کند به پلیس بگوید به سمت آنها شلیک کنید».

این نشریه در پایان می‌نویسد: «در جاهایی مانند قدس شرقی، رنگ یا ملیت متفاوت داشتن می‌تواند به بهای جان نوجوانان فلسطینی تمام شود، مانند مورد محمد ابیر که هفته قبل توسط پلیس اسرائیل کشته شد. افسر ضارب هرگز بازداشت یا بازجویی نشد».

خیابان‌های شهرهای فلسطین اشغالی از جمله تل‌آویو، وادی‌الخلیل و حیفا شامگاه دوشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه شاهد تظاهرات و اعتراضات گسترده چند هزار مهاجر آفریقایی به خشونت و نژادپرستی پلیس رژیم صهیونیستی علیه اتباع آفریقایی بود. این تظاهرات به قدری شدید و گسترده بود که تا کنون حداقل ۲۰۰ معترض و ۱۱۰ نیروی پلیس رژیم صهیونیستی مجروح شده، چند خودرو به آتش کشیده یا تخریب شده، چندین خیابان اصلی در تل‌آویو و حیفا مسدود شده و دست‌کم ۱۳۵ نفر از معترضان نیز بازداشت شدند.