به گزارش افکارنیوز،

 یک مسئول در شرکت راه‌ آهن عراق به ادعای روزنامه‌ها و منابع خبری رژیم صهیونیستی درباره همکاری ریلی عراق با این رژیم واکنش نشان داد.

اخبار بین الملل-این مسئول عراقی که خواست نامش فاش نشود، تصریح کرد که عراق با تکمیل پروژه ریلی رژیم صهیونیستی موافقت نکرده است.

وی  گفت که «عراق طرح‌هایی در آینده برای خطوط ریلی خود از طریق گذرگاه‌های مرزی شلمچه با ایران، سفوان با کویت و طربیل با اردن دارد».

منبع مذکور می‌گوید که این مسئله، طرح‌های دولت عراق برای خطوط ریلی است که برای اجرای آن، بیش 60 میلیارد دلار، تأمین مالی لازم است.

وی ادامه داد: «عراق موضع ثابت و روشنی دارد و نمی‌تواند در خصوص هر گونه عادی‌سازی روابط با اسرائیل، تغییر کند، حتی اگر در خصوص راه آهن باشد».

این منبع در راه آهن عراق خاطر نشان کرد که موضع عراق در قبال رژیم صهیونیستی مشخص است و با تغییر شرایط، تغییر نمی‌کند.

برخی از روزنامه‌های صهیونیستی سه‌شنبه (روز گذشته) اعلام کردند که رژیم صهیونیستی قصد دارد پروژه‌ای را آغاز کند که هدف آن، وصل کردن اراضی اشغالی فلسطین به برخی از کشورهای عربی و اعراب حاشیه خلیج فارس است.

این روزنامه‌ها به نقل از وزیر خارجه این رژیم مدعی شدند که این خط ریلی می‌تواند «در فعال‌سازی حرکت اقتصادی سهیم باشد و سود آن، متعلق به ملت‌های منطقه است».

روزنامه «یدیعوت آحارونوت» هم گزارش داد که نام این خط ریلی «قطار صلح» است و این خط، بندرگاه‌های اراضی اشغالی را به مرزهای اردن وصل می‌کند و به عراق و عربستان سعودی می‌رسد.

این در حالی است که عراق، هیچ روابط دیپلماتیکی با رژیم صهیونیستی ندارد و این رژیم را به رسمیت نمی‌شناسد.