سخنگوی نیروهای مسلح یمن از حمله گسترده پهپادهای این کشور به فرودگاهی در جنوب غربی عربستان سعودی خبر داد.

اخبار بین الملل_ سرتیپ «یحیی سریع» شامگاه پنجشنبه با اعلام خبر این حمله گفت که حمله پهپادی ارتش یمن به فرودگاه بین‌المللی اَبها، در پاسخ به تداوم حملات ائتلاف سعودی و اماراتی به یمن و محاصره این کشور صورت گرفت.

او گفت که حمله امشب به فرودگاه أبها به وسیله پهپادهای «قاصف ۲کی» انجام شد و طی آن آشیانه‌های جنگنده‌های سعودی با دقت بالا هدف قرار گرفت. سرتیپ سریع گفت که پروازها به این فرودگاه و بالعکس متوقف شده است.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن بار دیگر تأکید کرد که پاسخ‌های این کشور به متجاوزان تا زمانی که اشغالگری، حملات و محاصره آن‌ها ادامه داشته باشد، تداوم خواهد داشت.

او از غیر نظامیان و شرکت‌های سعودی و غیرسعودی خواست به طور کامل از فرودگاه‌ها و مناطق

نظامی در عربستان سعودی فاصله بگیردند؛ چرا که این گونه اماکن برای ارتش یمن جزو اهداف قانونی برای حمله و پاسخ است.

ارتش یمن از نوزدهم خرداد و به دنبال تأکید مقامات ارشد این کشور مبنی بر اجرای معادله «فرودگاه در برابر فرودگاه» برای مجبور کردن ائتلاف سعودی جهت پایان دادن به تجاوزات نظامی خود، بیش از ۱۵ بار به فرودگاه‌های ابها، جیزان و نجران (واقع در جنوب عربستان سعودی) حمله موشکی (کروز) و پهپادی کرده‌ است.

فرودگاه‌های مذکور از بین ۳۰۰ هدف، جزو بانک اهداف ارتش یمن برای پاسخ به تجاوزات نظامی عربستان سعودی به یمن است.

مجتهد، فعال توییتری و افشاگر اسرار خاندان حاکم سعودی اخیرا فاش کرده که محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی بعد از ناکامی این کشور در مقابل حملات موشکی و پهپادی یمن، دستور تعطیلی شبانه فرودگاه ابها را صادر کرده است.

محمد عبدالسلام، سخنگوی انصارالله و رئیس هیأت مذاکره کننده یمن در مذاکرات سوئد دیروز در گفت‌وگوهایی که با رسانه‌ها داشت، پرده از علت واقعی عقب‌نشینی امارات از یمن برداشت و گفت که آنچه که باعث شده است ابوظبی دست به چنین تصمیم بزند، حملات موشکی و پهپادی ارتش یمن به فرودگاه‌های سعودی است. او افزود، اماراتی‌ها نگرانند که همانند این حملات علیه فرودگاه‌های دبی و ابوظبی صورت بگیرد.