به گزارش افکارنیوز،

وزارت مهاجرت و آوارگان عراق امروز شنبه اخبار مربوط به انتقال خانواده‌های عناصر داعش از سوریه به موصل را تکذیب کرد.

اخبار بین الملل-«جاسم العطیه» معاون وزیر مهاجرت و آوارگان عراق تأکید کرد که آنچه یکی از نمایندگان مجلس کشور درباره تکمیل اقدامات مربوط به انتقال خانواده‌های عناصر داعش از اردوگاه «الهول» سوریه به اردوگاه‌های جنوب موصل، گفته است، «به هیچ عنوان صحت ندارد».

العطیه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که «مسئولان دولتی و سرویس‌های امنیتی، هیچ اطلاعی درباره این موضوع به ما نداده‌اند.

شبکه خبری «السومریه» به نقل از این مسئول عراقی گزارش داد که اگر خانواده‌ها منتقل شوند، تحت بازجویی سرویس‌های امنیتی قرار خواهند گرفت تا خانواده‌های داعشی از سایر خانواده‌ها جدا شوند.

وی ضمن ابراز تعجب از مطرح کردن چنین مسائلی از سوی یک نماینده مجلس، تصریح کرد که «امنیت و ثبات عراق فراتر از هر گونه ملاحظه‌ای است و وزارتخانه ما ما نیز طی سال‌های گذشته تلاش خود را برای امدادرسانی به میلیون‌ها آواره‌ای به کار گرفته که مناطق خود را از دست گروه تروریستی داعش ترک کردند».

العطیه با اشاره به اینکه وزارت مهاجرت به مسائل انسانی و همه جزئیات مربوط به اردوگاههای آوارگان توجه دارد، خاطر نشان کرد که اطلاعات این نماینده مجلس عراق، دقیق نبوده است.

«شیروان دوبردانی» نماینده استان «نینوی» در پارلمان عراق از انتقال قریب‌الوقوع عناصر داعشی عراقی به این کشور خبر داد و گفت که به اطلاعاتی دست یافته که نشان می‌دهد دولت عراق از چند ماه پیش قصد دارد خانواده‌های عناصر داعش را از سوریه به عراق انتقال دهد.

دوبرانی تصریح کرد که قرار است این عناصر به اردوگاه «الجدعه» واقع در منطقه «حمام العلیل» در جنوب موصل منتقل شوند و خانواده‌های آواره‌ای که در آن سکونت دارند نیز از آن خارج شوند